Kłótnia zakończona ciosem noża. Ranny trafił do szpitala

Policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch nastolatków pokłóciło się na jednym z osiedli w Trzciance. Jeden z nich wyciągnął nóż i dźgnął drugiego w plecy. Ranny trafił do szpitala, a nożownika zatrzymała policja.

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance otrzymali informację o zdarzeniu i o ugodzeniu nożem 13 marca około godziny 21.50. Na miejscu zdarzenia ustalili, że na jednym z osiedli doszło do kłótni pomiędzy 18-latkiem i 19-latkiem.
– Sprawca miał szarpać i popychać pokrzywdzonego, w pewnym momencie wyjął nóż tzw. wielofunkcyjny i dźgnął nim 19-latka w plecy – mówi Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka prasowa KPP w Czarnkowie. – Po tym, jak zaatakował pokrzywdzonego, uciekł, natomiast 19-latek z raną kłutą okolicy lędźwiowej i złamanym żebrem trafił do szpitala. Zadany cios na szczęście okazał się niegroźny dla jego życia.

Tylko kilka godzin zajęło policjantom znalezienie i zatrzymanie agresora w jego domu. Zabezpieczyli także nóż, którym mężczyzna zaatakował kolegę.
– To mieszkaniec Trzcianki, który wcześniej nie był karany – wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra. – Zaraz po zatrzymaniu sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrany w spawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 18-latkowi zarzut uszkodzenia ciała z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokurator zadecydował o dozorze policyjnym wobec sprawcy, wydał też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. 18-latek może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: