Klatki schodowe, Hellriper i letnie kino. Co można robić w Poznaniu 3-6 lipca?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W lipcu czas w mieście nieco zwalnia, co pozwala na zajęcie się tymi przyjemnymi działaniami, na które w ciągu roku nie starcza czasu. My polecamy album o przepięknych poznańskich klatkach schodowych, koncert Hellriper, a w letnim kinie na Wildzie “Jedz i pij, mężczyzno i kobieto” Anga Lee.

Wtorek, 4 lipca

Spotkanie wokół albumu Zbigniewa Zachariasika “Klatki schodowe w Poznaniu”
Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19
4 lipca @ 17:30

Na kartach albumu pokazano niezwykłe klatki schodowe ukryte we wnętrzach budynków usytuowanych w trzech poznańskich dzielnicach – w Centrum, na Jeżycach i na Łazarzu. Takich miejsc jest w Poznaniu bardzo dużo, dlatego poprzez ten subiektywny przewodnik autor, Zbigniew Zacharjasik, chciałby zachęcić miłośników miasta do własnych poszukiwań unikatowych wnętrz. Rozmowę z nim poprowadzi Natalia Raczkowska. Na gości spotkania czekają egzemplarze w promocyjnej cenie

HELLRIPPER
Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
4 lipca @ 19:30

Hellripper został założony przez Jamesa McBaina, inspirującego się takimi zespołami jak Venom, Sodom, Darkthrone czy Metallica. Kolejnymi inspiracjami muzyka są czary, zjawiska nadprzyrodzone i jego ojczyzna Szkocja, której krajobraz i historia są tłem dla jego tekstów.
Szczegóły tutaj

Lato na Wildzie. Kino plenerowe: “Jedz i pij, mężczyzno i kobieto”
Rynek Wildecki i plac Marii Skłodowskiej-Curie
4 lipca @ 21:15

Film “Jedz i pij, mężczyzno i kobieto” to dzieło Anga Lee opowiadające od emerytowanym szefie kuchni, który mieszka z trzema dorosłymi i niezamężnymi córkami. Meżczyzna okazuje im miłość i troskę tak, jak potrafi, czyli przez gotowanie., Czy ta metoda daje efekty? Seans filmowy będzie poprzedzony prelekcją filmoznawcy.

Środa, 5 lipca

Koncert: “Piękne głosy, piękne melodie”
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań
5 lipca @ 17:00

Scena Letnia w Akademii Muzycznej 2023 zaprasza na kolejny letni koncert zatytułowany “Piękne głosy, piękne melodie”. Wystąpią: Zuzanna Wrona – sopran, Paulina Zarębska – fortepian, Karolina Marciniak – fortepian, Joanna Słowińska – mezzosopran, Aniela Madera – fortepian.
W programie utwory: K. Szymanowskiego, G. Pucciniego, W.A. Mozarta, G. Verdiego, J. Brahmsa, I.J. Paderewskiego, J. Straussa (syna) i in.
Teresa Brodniewicz – słowo o muzyce

Koncert w ramach cyklu Demostacja: “Kołdra”
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań
5 lipca @ 20:00

Kołdra to wrocławski zespół założony w 2020 roku z inicjatywy Agnieszki Frączyk (voc/ skrzypce). W skład wchodzi Piotr Gil (kontrabas/bas), Michał Małkowicz (perkusja), Jakub Chrobak (gitara elektryczna) oraz Michał Olejnik (instrumenty klawiszowe).

Czwartek, 6 lipca

ZA MURAMI, ZA LASAMI / Siły Specjalne & Weronika Cegielska
Pawilon – Nowa Gazownia Ewangelicka 1 , Poznań
6 lipca @ 19:00

Rezydencja zespołu „Siły Specjalne” z artystką performansu i choreografką, Weroniką Cegielską, w Scenie Roboczej skupia się na eksplorowaniu koncepcji domu. Idea domu, tak pojemna, bo rozumiana jednocześnie jako fizyczne miejsce, bezpieczeństwo, rodzina, planeta Ziemia czy nawet drugi człowiek.
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: