Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała

Kino, koncert, a może coś innego? Tydzień w Poznaniu (20-23 stycznia 2020)

Sporo ciekawych filmów będzie można obejrzeć w kinach w nadchodzącym tygodniu. Oprócz tego nie zabraknie też innych atrakcji w Poznaniu.
Czy tematy leżą na ulicy? Porozmawiajmy o współczesnym reportażu
21 stycznia @ 18:00 – 20:00

Jaki powinien być dobry temat na reportaż? Jak go szukać? Gdzie – na ulicy, w gazetach, a może w podsłuchanych na mieście rozmowach? Jak go rozpoznać, kiedy się objawi? A które tematy są niedobre? Co to właściwie znaczy – „zły temat”? A może to prawda, że nie ma złych tematów, tylko bywają słabi reporterzy? Jakie tematy powinny być dzisiaj najistotniejsze i dlaczego? I co jest ważniejsze – temat reportażu czy jego bohater?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Decathlon Cytadela by Night #42
21 stycznia @ 20:00 – 22:15

42. bieg z cyklu Cytadela by Night! Biegamy i maszerujemy na dystansie 5 km oraz 10 km. Zawsze bezpłatnie!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Fabula Rasa / spektakl
21 stycznia @ 20:00 – 21:00

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nędznicy – przedpremiera w Pałacowym
21 stycznia @ 20:30 – 22:15

„Nędznicy” to drapieżny, odważny, trzymający w napięciu portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i zmusza do interwencji policję, sytuacja na przedmieściach wymyka się spod kontroli.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Proxima | Pokaz przedpremierowy w Kinie Muza!
22 stycznia @ 17:30 – 19:30

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji ”Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kłamstewko – przedpremiera w Pałacowym
22 stycznia @ 18:30 – 20:15

Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku i uwielbiany przez widzów. Pełna serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zbigniew Preisner i Przyjaciele @Poznań, Poland
22 stycznia @ 20:00 – 22:00

Najpiękniejsze kolędy – pełne refleksji i melancholii – skomponowane przez Zbigniewa Preisnera, znowu zapełnią sale koncertowe. Wystąpią znakomici wokaliści i instrumentaliści. Wieczory przepełnione świątecznym klimatem odbędą się w styczniu przyszłego roku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jan Adamczewski Trio
22 stycznia @ 20:00 – 23:00

Jan Adamczewski Trio to najnowszy muzyczny pomysł saksofonisty Jana Adamczewskiego. Skład współtworzą pianista Jacek Szwaj oraz perkusista Waldemar Franczyk . Zespół stawia na swoje najmocniejsze strony, własne kompozycje oraz porywające improwizacje. W kwietnia 2019 roku ukazała się ich najnowsza płyta zatytułowana „Una Escultura”. Jest to już szósty album na koncie saksofonisty.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kortez Przedpremierowo / Poznań / 23.01.2020
23 stycznia @ 21:00 – 23:00

W zbliżającym się sezonie – jak co roku – Kortez z zespołem wybierze się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w Poznaniu w nadchodzącym tygodniu. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze