Kierski Festiwal 2021 zaprasza. Kto wystąpi?

Festiwal Kierski Bibobit fot. Magda Zając

Dagadana, Voo Voo i ich goście wystąpią na scenie tegorocznego festiwalu w Kiekrzu. Zaplanowano go na 12 września w Stajni Kaliński w Kiekrzu.

Wydarzenia tradycyjnie rozpoczną się o godzinie 10.00 zawodami w widowiskowej woltyżerce sportowej. Po zawodach każdy z uczestników będzie miał możliwość nabrania sił przed częścią koncertową w strefie gastronomicznej, w której będą czekać różnorodne stoiska i punkty z pysznym jedzeniem.

Około godziny 17.00 zostaną otwarte bramy do strefy koncertowej, a o 18.00 na scenie pojawi sie pierwszy gość: polsko-ukraińska, folkowo-jazzowo-elektroniczna Dagadana.

O godzinie 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy tegorocznego festiwalu, czyli zespołu Voo Voo. Grupa zagra między innymi utwory z płyty „Anawa 2020”, która powstała z okazji 50. rocznicy ukazania się płyty „Marek Grechuta. „Anawa”. Twórcą autorskich interpretacji piosenek z tego kultowego albumu jest Wojciech Waglewski z zespołem Voo Voo.

Na koncercie wystąpią również wyjątkowi goście Voo Voo, m.in. Maria Peszek, Katarzyna „Kasai” Piszek, Hubert „Spięty” Dobaczewski oraz Tomasz Organek. Jak co roku między koncertami odbędzie się licytacja gadżetów na walkę z chorobą Jasia Wajdy.

Mat. pras.

Podziel się: