Kierowca wrzucił wsteczny bieg i uderzył w radiowóz

fot. Sławek Wąchała

To naprawdę wyjątkowy pech: kierowca na skrzyżowaniu wrzucił wsteczny bieg – i uderzył w stojący za nim radiowóz kaliskiej policji. Na skrzyżowaniu poza tymi dwoma samochodami nie było żadnego innego auta…

Jak informuje portal „kalisz24 INFO”, do nietypowej kolizji doszło 23 marca około północy na skrzyżowaniu placu Kilińskiego z ul. Warszawską w Kaliszu. Jak powiedziała portalowi Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, kierowca osobowego hyundaia zatrzymał się na światłach, a za nim zatrzymał się oznakowany radiowóz marki Volkswagena Transporter z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

Kierowca hyundaia prawdopodobnie chciał zmienić biegi lub zmienić pas, ale pomylił się i wrzucił bieg wsteczny, co sprawiło, że uderzył w stojący za nim radiowóz.

Warto dodać, że poza tymi dwoma samochodami na skrzyżowaniu nie było żadnego innego pojazdu. Kierowca może więc mówić o prawdziwym pechu: gdy już zdarzyła mu się kolizja, to musiał trafić akurat na radiowóz…

Wezwani na miejsce funkcjonariusze drogówki nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 1020 zł i dołożyli punkty karne. Jak sprawdzili – wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: