Kierowca uciekał przed policją. Jazda zakończyła się w rowie

pościg za bmw fot. policja Oborniki

Kierowca bmw jadąc przez Gościejewo w powiecie obornickim przekroczył prędkość – i akurat trafił na kontrolę policji. Funkcjonariusze wezwali go do zatrzymania, ale on zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Wszystko wydarzyło się 25 marca. Policjanci z obornickiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Gościejewo – i to właśnie wtedy zauważyli, że kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h w terenie zabudowanym.
„W związku z powyższym policjanci dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania samochodu” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Obornikach. – „Kierujący nie miał jednak zamiaru się zatrzymać. Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierujący również nie reagował. Ostatecznie kierujący bmw sam się wyeliminował z ruchu, wjeżdżając do rowu”.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, 48-letniego mieszkaniec gminy Ryczywół. Okazało się, że uciekał przed policją nie bez powodu: miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

„Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty w związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, ucieczką oraz cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami” – podsumowują oborniccy policjanci. – „Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: