Kierowca przejechał przez chodnik i staranował barierki. „Na szczęście nikomu nic się nie stało”

kolizja na rondzie fot. SM Swarzędz

90-letni kierowca samochodu osobowego zjeżdżając z ronda Św. Floriana w Swarzędzu prawdopodobnie stracił orientację, przejechał przez trawnik, chodnik i staranował barierki. Na szczęście nic mu się nie stało, ale strażnicy miejscy apelują o ostrożność.

Do wypadku doszło 16 listopada przed południem, jak informuje straż miejska w Swarzędzu.
„Prawie 90 – letni, schorowany mężczyzna prawdopodobnie stracił orientację, dlatego zjeżdżając autem z ronda Św. Floriana, bez hamowania przejechał przez trawnik, chodnik niszcząc barierki, pojemnik na śmieci i znak drogowy” – podsumowali strażnicy na swoim profilu na Facebooku. – „Na szczęście nikomu nic się nie stało, staruszek najadł się tylko strachu”.

Tym razem wszystko dobrze się skończyło, jednak wcale nie musiało tak być, jak ostrzegają strażnicy. Wystarczyłoby, gdyby ktoś akurat w tym czasie przechodził chodnikiem, przez który przejechał 90-latek – i doszłoby do tragedii.
„Przy tej okazji apel, może przede wszystkim do rodzin osób w podeszłym wieku lub chorujących na zaawansowaną cukrzycę, padaczkę lub inne choroby mogące spowodować nagłą utratę przytomności, orientacji w terenie” – napisali. – „Powstrzymajmy naszych bliskich przed siadaniem za kierownicą!”.

Podziel się: