Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem. A tuż za nim jechał radiowóz

kierowca i piesza fot. policja Poznań

1500 zł mandatu i 10 punktów karnych dostał kierowca, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła kobieta. Tuż za nim jechał radiowóz, którego kamera to wszystko nagrała…

Film opublikowała poznańska policja ku przestrodze.
” Kierowco! To pieszy ZNAJDUJĄCY SIĘ na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem! Nie odwrotnie!” – napisali poznańscy stróże prawa.

Kierowca BMW wyjeżdżając z ul. Kochanowskiego na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na pasach. Miał wyjątkowego pecha, bo za nim jechał… policyjny radiowóz, którego kamera to zarejestrowała. Funkcjonariusze wręczyli kierowcy mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

Nagranie wywołało burzę w internecie i co ciekawe, większość komentujących broni kierowcy przekonując, że to piesza powinna się rozejrzeć przed wejściem na jezdnię i nie wchodzić, gdy widzi nadjeżdżający samochód. „Piesi to święte krowy”, „mogła się pospieszyć”, „ktoś jej powinien te gyry połamać” – to kilka z łagodniejszych komentarzy kierowców oburzonych wręczeniem mandatu kierującemu BMW. Głosy osób przypominających obowiązujący zapis w Prawie o ruchu drogowym, że kierowca powinien zatrzymać się przed przejściem dla pieszych – były w zdecydowanej mniejszości.

Źródło: KMP Poznań