Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu. Wiózł dziewiętnastu pasażerów!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Pół promila alkoholu w organizmie miał 42-letni mieszkaniec gminy Gostyń, którego zatrzymali w Pudliszkach gostyńscy policjanci. Był kierowcą autobusu, który wiózł dziewiętnaścioro pasażerów. I to nie jedyny zatrzymany kierowca tego dnia.

Mężczyzna został zatrzymany 2 listopada rano w ramach akcji „trzeźwy poranek”, którą prowadzili na drogach policjanci w całej Wielkopolsce. W powiecie gostyńskim, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu, działania były prowadzone w Krobi, Nieparcie, Chwałkowie i w Pudliszkach. Policjanci przebadali 675 kierowców.

Policjanci z gostyńskiej drogówki zatrzymali autobus do kontroli drogowej w Pudliszkach chwilę po godzinie 6.00.
„Urządzenie do pomiaru trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie 42-latka” – informuje KPP Gostyń. – „Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawą zajmą się policjanci z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego”.

To niestety nie był jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany tego ranka. Kolejnego policjanci zatrzymali o godzinie 6.35 na ul. Fenrycha, także w Pudliszkach. 34-letni mieszkaniec gminy Krobia kierujący audi znajdował się pod wpływem alkoholu – miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. On także stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Podziel się: