piątek, 1 grudnia, 2023

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Wielkopolsce?

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w nocy z 17 na 18 listopada może spaść już pierwszy śnieg. Temperatury tej nocy będą oscylować w okolicach zera, co oznacza, że zamiast deszczu może spaść śnieg. Opadów białego puchu można się też spodziewać 18 listopada.

Według prognoz pogody śnieg może padać 18 listopada od godziny 5.00 do 8.00 rano. Jednak długo się nie utrzyma, ponieważ temperatury w ciągu dnia będą dodatnie – synoptycy prognozują od 1 do 2 stopni Celsjusza. Jednak w nocy z 18 na 19 listopada temperatury spadną do nawet -3 stopni, zapowiadane są też kolejne opady śniegu – ma padać 19 listopada z samego rana, mniej więcej od godziny 5.00 do 9.00. Później temperatury wzrosną powyżej zera, nawet do 3 stopni Celsjusza, więc śnieg zamieni się w deszcz.

Kolejne dni i noce będą już znacznie cieplejsze – temperatury mogą sięgnąć nawet plus 8 stopni. Prognozowane są także opady, ale przy tych temperaturach będzie to na pewno deszcz. Od środy 22 listopada temperatury znów zaczną spadać, a 24 listopada możemy się spodziewać kolejnych opadów śniegu.

Źródło: IMiGW
Strona głównaWiadomości z WielkopolskiKiedy spadnie pierwszy śnieg w Wielkopolsce?