Kiedy ruszy sezon kąpielowy w Poznaniu i powiecie poznańskim?

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu w tym roku zaprasza na 16 kąpielisk w Poznaniu i powiecie poznańskim, a korzystać z nich będzie można już od 3 czerwca. Ta liczba może się zmienić, bo pierwsze badanie wody dopiero przed nami.

PPIS sprawuje nadzór nad 16 kąpieliskami w mieście i powiecie poznańskim – głównie w kwestii jakości wody.
– 29 maja odbędzie się pierwszy pobór wody w ramach kontroli urzędowej prowadzonej przez PIS w 4 kąpieliskach miejskich zlokalizowanymi nad jeziorami: Strzeszyńskim, Rusałką i Kierskim (w Kiekrzu i Krzyżownikach) – wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE w Poznaniu. – Tego roku wyłączone z użytkowania zostało kąpielisko Malta nad Jeziorem Maltańskim. Utworzone zostały dwa nowe kąpieliska w Strykowie nad Jeziorem Strykowskim i w Stęszewie nad jeziorem Lipno.

W powiecie poznańskim przygotowano 12 miejsc do kąpieli, jednak nie wszystkie rozpoczynają sezon w tym samym czasie. Zgodnie z informacjami sanepidu sezon w Owińskach, w Akwenie Tropicana, będzie trwał od 8 czerwca do 31 sierpnia, w Kórniku Oaza-Błonie nad jeziorem Kórnickim – od 22 czerwca do 3 września, w Chomęcicach nad jeziorem Chomęcickim – od 24 czerwca do 3 września, w Wielkopolskim Parku Narodowym, nad jeziorem Jarosławieckim – od 24 czerwca do 3 września, w Pobiedziskach nad jeziorem Biezdruchowo od 24 czerwca do 31 sierpnia, w Lusowie nad jeziorem Lusowskim od 24 czerwca do 27 sierpnia, a w Dymaczewie nad jeziorem Łódzko-Dymaczewskim od 25 czerwca do 27 sierpnia.

W kilku pozostałych kąpieliskach sezon rozpocznie się dopiero w lipcu: w Niepruszewie nad jeziorem Niepruszewskim będzie trwał od 1 lipca do 31 sierpnia, w Zborowie na Owocowej Plaży nad jeziorem Niepruszewskim od 1 lipca do 31 sierpnia, w Mosinie na Gliniankach od 1 lipca do 31 sierpnia, w Stęszewie nad jeziorem Lipno od 1 lipca do 31 sierpnia, a w Strykowie nad jeziorem Strykowskim od 1 lipca do 31 sierpnia.

Jak przypomina Cyryla Staszewska, inspektorzy sanepidu będą badać wodę w kąpieliskach przez cały sezon kąpielowy i aktualne komunikaty o jakości wody do kąpieli będą zamieszczane na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: