Kibice Lecha Poznań wybierają się do Florencji. Napisali list otwarty do burmistrza

stadion, Lech Poznań fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

13 kwietnia Lech Poznań zagra u siebie z Fiorentiną, a na mecz rewanżowy pojedzie do Florencji. Kibice Lecha Poznań napisali list otwarty do Daria Nardelli, burmistrza Florencji, by uspokoić jego obawy.

Burmistrz, jak relacjonują włoskie media, obawia się przyjazdu kibiców z Poznania, a zwłaszcza tego, co mogą zrobić z pięknym, zabytkowym centrum Florencji. Chce monitorować liczbę przybywających gości, a niebezpiecznych kibiców trzymać jak najdalej od centrum, najlepiej na stadionie, gdzie będzie łatwiej nad nimi zapanować.

Dlatego kibice postanowili napisać list otwarty do burmistrza, by nie obawiał się ich wizyty. przypominają w nim też, że byli we Florencji w 2015 roku i ta wizyta przebiegła bez większych ekscesów. Zaprosili również burmistrza do Poznania.

Oto treść listu kibiców:

„Szanowny Panie Burmistrzu!

Z olbrzymim zaskoczeniem przyjęliśmy informacje, które pojawiają się w mediach dotyczące Pańskiej obawy przed przyjazdem kibiców Lecha Poznań – a zwłaszcza obawy o zniszczenie zabytków Florencji…

W 2015 roku nasz zespół miał okazję zmierzyć się z Fiorentiną. Podróż do stolicy Toskanii była dla wielu z nas niesamowitym przeżyciem, nie tylko dlatego, że udało się pokonać faworyzowaną włoską drużynę, ale przede wszystkim dlatego, że Florencja ujęła nas swoim wyjątkowym urokiem. Prawie 700-osobowa grupa fanów Kolejorza, którzy zasiedli na Stadio Artemio Franchi często i bardzo pozytywnie wspomina ten wyjazd. Przypuszczamy, że Pan również był na tym meczu i miał Pan okazję, by na własne oczy przekonać się jak zachowują się kibice Lecha Poznań. Tym bardziej nie jesteśmy w stanie zrozumieć Pańskiej obawy.

Przez wiele lat kibice Lecha Poznań odwiedzili wiele europejskich miast i stadionów. Staliśmy się wizytówką naszego klubu. Kibice Manchesteru City naszym wzorem – „robią Poznań” – bawiąc się na stadionach właśnie tak, jak ich nauczyliśmy. Szwajcarskie media zostały oczarowane dopingiem kibiców Lecha na święcącym pustkami stadionie w St. Gallen. Pobyt w Pradze został doceniony przez mieszkańców stolicy Czech i nazwany „modrą falą”. W położonym daleko za kołem podbiegunowym norweskim Bodo, egzotycznym Baku, czy Beer Shevie, lub znajdującego się najbliżej Poznania – Wiedniu zawsze pozostawialiśmy pozytywne wrażenie. Wyjazdy do innych włoskich miast nie są nam obce. Graliśmy w Turynie z Juventusem, graliśmy w Udinese. Wspominaliśmy już wcześniej o meczu z Fiorentiną – dlatego kolejny raz podkreślamy nasze zaskoczenie Pańskimi obawami.

Aby położyć kres wszelkim spekulacjom – serdecznie zapraszamy Pana Burmistrza do Poznania, stolicy Wielkopolski, regionu gdzie każdy kibicuje Lechowi Poznań. Mimo, że nasze miasto pełne jest remontów, wierzymy, że Pańska wizyta w Poznaniu i na naszym – wypełnionym niepowtarzalną atmosferą stadionie – pozwoli Panu spokojnie ugościć we Florencji kibiców Kolejorza, którzy wybierają się wspierać swoją drużynę w meczu rewanżowym”.

Przypomnijmy, że Lech Poznań zagra z Fiorentiną 13 kwietnia u siebie przy Bułgarskiej, a tydzień później poleci do Florencji na rewanż.

Podziel się:

Ostatnio dodane: