Krotoszyn punkt pobrań fot. WUW

Kępno: Mobilny punkt testów na koronawirusa wraca

Taką decyzję podjął Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, po posiedzeniu sztabu kryzysowego z władzami samorządowymi powiatu kępińskiego, Kępna, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami mundurowymi.

Punkt test and go stanie ponownie w Kępnie przy ulicy Sportowej w dniach od 1 do 3 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00. Pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko i wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie. Szczególnie tych z branży meblarskiej, ale nie tylko.
– Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy – mówi wojewoda. – Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne, o przekazanie list osób, które chcą poddać się wymazowi włodarze poszczególnych gmin poproszą właścicieli największych zakładów pracy. Mowa tutaj o firmach zatrudniających minimum około tysiąca osób.

Lista w dalszej kolejności trafi do służb sanitarnych. To one zajmą się przekazaniem dalszych instrukcji zakwalifikowanej osobie do wymazu.
– To nasza wspólna decyzja, chcemy, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie i zrobimy wszystko, aby sytuacja w Kępnie wróciła do normy – zapewnia Łukasz Mikołajczyk. – Prosimy więc właścicieli zakładów pracy, aby w trybie pilnym podjęli współpracę z władzami gminy w tym zakresie.

Środa, czyli trzeci dzień działalności punktu, będzie przeznaczony z kolei dla pozostałych mieszkańców powiatu kępińskiego, którzy mają objawy zakażenia lub podejrzewają, że mogły mieć kontakt z taką osobą. Aby wziąć udział w badaniu należy zgłosić się pod numer telefonu 61 65 68 075. Organizacją zajmie się 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Dziennie może zostać przebadanych około 400 osób. Badanie test and go jest dedykowane osobom, które osobiście stawią się wraz z dokumentem tożsamości w punkcie poboru. Nie jest to centrum badań przeznaczone dla osób zmotoryzowanych.

W trakcie wideokonferencji wojewoda wielkopolski wysłuchał raportów z wszystkich gmin powiatu kępińskiego. Rozmawiał także na temat podejmowanych działań, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa. Takie działania podjęło m.in. Kępno. Tamtejsza straż miejska przeprowadza kontrole w sklepach pod kątem sanitarnym, dezynfekowane są także miejsca użyteczności publicznej.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze