Kępno: Kradzież paliwa. I potrącenie policjantów

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Do kradzieży paliwa doszło na jednej ze stacji paliw w gminie Perzów. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przez policjantów i właśnie podczas zatrzymania doszło do potrącenia funkcjonariuszy.

Całą historia wydarzyła się 11 listopada o godzinie 3.40. Policjanci Posterunku Policji w Bralinie otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w gminie Perzów. Pracownicy dokładnie opisali samochód, którego kierowca ukradł paliwo. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce – i po drodze spotkali właśnie ten samochód, marki Iveco, którego kierowca był sprawcą kradzieży paliwa.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Podróżowali nim 34-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna, oboje z województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie amfetaminę, a dodatkowo ich uwagę zwrócił fakt, że obok nich w czasie kontroli kilka razy przejechał ze znaczną prędkością ten sam samochód marki Peugeot.

Policjanci zaczęli podejrzewać, że kierujący Peugeotem może mieć związek z zatrzymanymi osobami z dostawczego iveco, więc postanowili zatrzymać także to auto do kontroli. Jeden z funkcjonariuszy nakazał gestem kierowcy peugeota, by się zatrzymał – ale kierujący nie zwolnił, a wręcz przeciwnie: jadąc ze znaczną prędkością próbował potrącić policjantów.

Obaj funkcjonariusze wykazali się refleksem i zdołali odskoczyć, po czym oddali kilka strzałów z broni służbowej w kierunku uciekającego auta. Kierowcy jednak udało się uciec, a jego samochód znaleziono porzucony na terenie duktów leśnych w rejonie drogi ekspresowej S8. Jednak policjanci już ustalili, że kierowcą był 26-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

1 grudnia funkcjonariusze z województwa dolnośląskiego wspólnie z kepińskimi kryminalnymi w ramach działań operacyjnych zatrzymali 26-latka na terenie jednej z miejscowości na Dolnym Śląsku. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza i został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu.

Źródło: KPP Kępno