Kazimierz Biskupi: Wojewoda Zbigniew Hoffmann zainaugurował kampanię wyborczą. Na dożynkach

Zbigniew Hoffmann jest kandydatem do parlamentu w nadchodzących wyborach i właśnie podczas dożynek w Kazimierzu Biskupim, w powiecie konińskim, oficjalnie ogłosił początek swojej kampanii wyborczej.

Jak podaje Radio Poznań, wojewoda podkreślił też, że zaproszenie otrzymał od wójta kilka miesięcy temu, gdy o kandydowaniu jeszcze nie było mowy, więc w zasadzie występuje w podwójnej roli: i jako wojewoda, i jako kandydat na posła. Zaproszenie na dożynki jest jednak dla niego ważnym wydarzeniem z tego powodu, że jako mieszczuch nie miał w życiu zbyt wiele okazji do kontaktów z wielkopolska wsią. Każdy więc jest dla niego wyjątkowy, jest też okazją, by bezpośrednio porozmawiać z rolnikami i przedstawicielami lokalnych samorządów o sprawach dla nich ważnych.

Rozmowy z rolnikami z regionu konińskiego są szczególnie ważne, ponieważ to tutaj tegoroczna susza najbardziej w Wielkopolsce dała się we znaki. Brak wody przełożył się nie tylko na niższe plony, ale i – jak tłumaczyła Aldona Kościelska, starościna dożynek – na gorszą jakość ziarna. Jeśli chodzi o produkcję roślinną, od kilku lat notuje się duże spadki jakości właśnie ze względu na brak wody. Rolnicy narzekali już rok temu, ale w tym roku było jeszcze gorzej.

Specjalnie dla tych rolników został uruchomiony program małej retencji. Mieszkający na terenach zagrożonych suszą będą mogli starać się nawet o 100 tysięcy złotych na budowę zbiorników wodnych, studni głębinowych, a także deszczowni, które pomogą im przetrwać suszę.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar