Kasy online 2021 – dla kogo obowiązkowe?

W 2021 r. kolejne grupy przedsiębiorców zostaną objęte obowiązkiem korzystania z kas fiskalnych online. Nie słyszałeś o zmianie terminów wprowadzenia urządzeń ewidencjonujących sprzedaż nowego typu? Sprawdź, czy w 2021 r. będziesz musiał kupić kasę online.
Czym kasy online różnią się od pozostałych kas fiskalnych?

Kasy online, analogicznie jak kasy z papierowym i elektronicznym zapisem kopii, umożliwiają ewidencjonowanie sprzedaży i drukowanie paragonów dla klientów. Między tymi urządzeniami istnieją jednak zasadnicze różnice, o których trzeba pamiętać. Przedsiębiorcy korzystający z kas online muszą zapewnić kasie dostęp do sieci teleinformatycznej. Dlaczego?

Kasy fiskalne online przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. System ten prowadzony jest przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a celem jego powstania była chęć wyeliminowania nadużyć podatkowych.

Kasy online 2021 – spis branż, które będą używać kas online

Pierwotnie firmy świadczące usługi gastronomiczne i hotelarskie oraz sprzedające węgiel, brykiet i podobne paliwa wytwarzane z węgla miały rozpocząć korzystanie z kas online od 1 lipca 2020 r. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że Ministerstwo Finansów wyszło naprzeciw postulatom przedsiębiorców i przesunęło termin obowiązkowego wdrożenia urządzeń online – wymienione grupy przedsiębiorców zaczną korzystać z kas online od 1 stycznia 2021 r.

W 2021 r. obowiązek wymiany używanego dotychczas urządzenia na kasę online obejmie również przedsiębiorców, którzy oferują usługi:

  • fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • budowlane,
  • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
  • prawnicze,
  • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

Wymienione wyżej firmy będą musiały ewidencjonować sprzedaż przy użyciu kas online od 1 lipca 2021 r.

Warto wiedzieć, że część przedsiębiorców już korzysta z kas online. W 2020 r. w kasy online zaopatrzyć musieli się m.in. właściciele firm sprzedających paliwa i warsztatów naprawy pojazdów.

Gdzie kupić kasę online w Poznaniu – kasy dla lekarzy, prawników

Przedsiębiorcy, którzy muszą zakupić nową kasę fiskalną, nie mają wiele czasu. Już dziś warto zainteresować się dostępnymi na rynku urządzeniami, aby wybrać kasę najlepiej pasującą do prowadzonego biznesu. Przedsiębiorcom z Poznania kasy online proponuje firma SAS24.

Szeroki wybór kas online dostępny jest na stronie internetowej firmy SAS24. Właściciele firm z branż objętych obowiązkiem wymiany kasy, którzy potrzebują wsparcia w wyborze urządzenia, mogą też telefonicznie skontaktować się z przedstawicielem firmy SAS – aby otrzymać merytoryczną pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer 61 872 40 20.

Artykuł sponsorowany

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze