Kamper zderzył się z wojskową ciężarówką. Dwie osoby nie żyją

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Do tragicznego wypadku doszło na S3 w okolicach Skwierzyny. Jadący kamper uderzył w ciężarówkę amerykańskich sił zbrojnych stojącą na poboczu. Dwie osoby podróżujące kamperem, 44-letni mężczyzna i jego 10-letnia córka, zginęły na miejscu.

Dramat wydarzył się 21 stycznia tuż przed godziną 1.00 w nocy. Na miejsce pojechały zastępy z JRG Międzyrzecz oraz dwa zastępy z OSP Skwierzyna.
„Gdy pierwszy zastęp dojechał na miejsce, oczom ich ukazał się przerażający widok” – napisali strażacy ze Skwierzyny na swoim profilu na Facebooku. – „Na stojący na środku drogi ciężarowy samochód armii amerykańskiej najechał samochód typu camper, którym podróżowały 2 osoby. Niestety, siła uderzenia była tak duża, że kierowca i pasażerka campera zginęli na miejscu”.

44-letni mężczyzna i jego 10-letnia córka zginęli na miejscu – siła uderzenia była tak duża, że z kampera zostało tylko podwozie. Część mieszkalna i kabina rozpadły się na drobne kawałki.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i żandarmi wojskowi ustalający przyczyny tragedii. Droga w kierunku Zielonej Góry była zablokowana przez kilka godzin, a kierowcy korzystali z objazdu przez węzeł Skwierzyna Zachód.

Podziel się:

Ostatnio dodane: