Kalkulatory i Porównywarki ubezpieczeń OC – zalety korzystania

Kalkulator ubezpieczeń OC jest darmowym narzędziem, dzięki któremu właściciele samochodów oszczędzają czas i zyskują dostęp do najlepszych ofert. Niektórzy jednak nie zdają sobie sprawy z tego, jak łatwo można samemu wyszukać atrakcyjne OC i podpisują umowy, które nie oferują dobrych warunków. Co zatem zrobić, aby wybrać nowe OC, które będzie tanie i zapewni ochronę?

1. Dlaczego kierowcy używają kalkulatora OC?
2. Jak znaleźć najtańsze OC pojazdu?
3. Porady dla kierowców, dzięki którym można zaoszczędzić

Nie ma lepszej odpowiedzi niż przetestowanie internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Narzędzie to zostało przygotowane w taki sposób, że każdy internauta może błyskawicznie porównać oferty. Nie ma znaczenia, czy ktoś już wcześniej korzystał z ofert ubezpieczeń OC, czy też chce je wykupić po raz pierwszy.

Dlaczego kierowcy używają kalkulatora OC?

Porównywarki ubezpieczeń oraz kalkulatory, w których klient może wpisać informacje niezbędne do przygotowania oferty, stosowane są przy różnych rodzajach ubezpieczeń. Dzięki nim można porównać oferty nawet kilkudziesięciu różnych zakładów ubezpieczeniowych bez konieczności kontaktowania się z ich przedstawicielami. Nowy kalkulator OC jest bardzo szybki, więc wystarczy kilka minut, aby przejrzeć najlepsze oferty i wybrać dla siebie ubezpieczenie.

Zakupu ochrony można dokonać drogą internetową. Jest to więc jedyny sprawdzony sposób, aby wybrać najtańsze ubezpieczenie OC dla samochodu lub motocykla bez potrzeby poświęcania długich godzin na analizowanie ofert i szukania różnych kruczków w umowach. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wybraniem kalkulatora jest to, że z takich narzędzi korzystają również doradcy i agenci ubezpieczeniowi. Oni jednak zawsze otrzymują prowizję od sprzedaży, co zwiększa koszty ubezpieczenia.

Jak znaleźć najtańsze OC pojazdu?

Skoro więc można samemu znaleźć tanią ofertę, nie warto płacić komuś za poświęcenie kilku minut na wprowadzenie danych w kalkulatorze ofert. Robiąc to samemu, masz pewność, że wybrana oferta jest w danym momencie najtańsza i unikasz dodatkowych opłat. Jeżeli zależy ci na czasie, kalkulator nie tylko pomoże ci wybrać ofertę, ale też udostępni link, który możesz wykorzystać do opłacenia OC. Jeżeli chcesz sprawdzić propozycje ubezpieczeń, przejdź na kalkulatoroc.org.pl. Jest to popularny kalkulator ofert ubezpieczeń pojazdów, który przeszukuje wszystkie nowe propozycje zakładów ubezpieczeniowych.

Dzięki temu nie ma ryzyka, że przegapisz ciekawą ofertę. W celu uzyskania najlepiej dopasowanej oferty należy podać rodzaj pojazdu (samochód osobowy lub jednoślad) i wpisać takie informacje jak marka, rok produkcji oraz początek obowiązywania ubezpieczenia. Możesz też samemu wybrać zakres ochrony. Standardową jest wymagane przepisami OC, ale warto pomyśleć o jego rozszerzeniu. Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić żadnymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Zakres można rozszerzyć o AC (istnieje również wariant AC Mini), ASS i NNW. Po wpisaniu tych informacji musisz jeszcze zaakceptować regulamin, dzięki czemu kalkulator będzie mógł wykorzystać podane dane do przedstawienia najtańszej oferty OC.

Porady dla kierowców, dzięki którym można zaoszczędzić

Serwis internetowy, który oferuje kalkulator ofert OC i AD publikuje również porady dla kierowców. Dzięki nim można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ubezpieczeń samochodowych oraz obniżyć koszty związane z eksploatacją. Teksty dostępne są dla wszystkich internautów i można się z nimi zapoznać, nawet jeżeli aktualnie ktoś nie potrzebuje nowego ubezpieczenia.

Artykuł sponsorowany

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze