Kalisz: Zarzuty dla dewelopera. Ludzie stracili miliony

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała
Chcieli mieć własne mieszkanie, a zostali z niczym. Teraz jeden z deweloperów usłyszał w związku z tym zarzuty.

Dziewięć milionów złotych. Tyle mają wynosić łączne straty osób, które liczyły że dostaną własne mieszkanie. Jeden z deweloperów miał je wybudować. Miał. Mieszkania nigdy nie powstały. Z tego też powodu usłyszał właśnie zarzuty.

– Pełniąc obowiązki prezesa zarządu jednej ze spółek wprowadził pokrzywdzonych w błąd, co do swoich możliwości finansowych, organizacyjnych i technicznych w zakresie przyjętego przez siebie zobowiązania do wybudowania na nieruchomości położonej w Kaliszu zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych. Przy czym zataił swoją rzeczywistą sytuację finansową kierowanego przez siebie podmiotu – tłumaczył w rozmowie z Radiem Poznań powód postawienia mężczyźnie zarzutów Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wobec dewelopera zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania Polski oraz poręczenie majątkowe. Został też zawieszony w czynnościach prezesa spółki oraz musi się powstrzymać od działalności gospodarczej. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. 

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: