Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu fot. SP18

Kalisz: Zamiast dzwonka – melodyjka

W ramach dbałości o słuch uczniów w Szkole Podstawowej nr 18 Kaliszu ruszyła akcja “Wycisz trochę”. i teraz uczniów na lekcje wzywa melodyjka – bezstresowy dzwonek.

To pomysł dyrekcji szkoły, by uświadomić dzieciom, jak szkodliwy wpływ na ich organizm ma hałas i jak czasem niewiele trzeba, by ten hałas ograniczyć. Hałas utrudnia koncentrację, dodatkowo męczy i sprawia, że uczeń podczas przerw mniej efektywnie odpoczywa.

Ciche dzwonki z przyjemną melodyjką mają zmniejszyć poziom hałasu, a dyrekcja zmierza też wprowadzić inne czynniki dyscyplinujące, między innymi “Elektroniczne Ucho”. To urządzenie, które monitoruje poziom hałasu w szkole i włącza czerwony alarm wtedy, gdy głośność dźwięków przekroczy dopuszczalny próg. “Elektroniczne Ucho” zostanie zamontowane w szkolnej świetlicy, ale każdy z nauczycieli, który zechce sprawdzić jego skuteczność na lekcjach, będzie mógł z tego skorzystać.

Akcji będą towarzyszyły specjalne lekcje poświęcone szkodliwości hałasu, o czym opowiedzą nauczyciele fizyki, biologii i muzyki.

SP18, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze