Marsz Równości 2019 Poznań fot. Wojtek Lesiewicz

Kalisz: W mieście zostanie zorganizowany Marsz Równości

Podziel się!

22 września, pierwszy raz w historii, ulicami Kalisza przejdzie Marsz Równości. – Kalisz jest miastem dla wszystkich. Chcemy to powiedzieć głośno – piszą w zapowiedzi organizatorzy.

Marsz Równości jest imprezą, która ma zrzeszać wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu czują się wykluczone. Mogą się do nich zaliczać niepełnosprawni, osoby o innym kolorze skóry lub nawet… rowerzyści. W praktyce impreza od wielu lat jest kojarzona z ruchem LGBT, który zrzesza lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transseksualne. To również przedstawiciele tych orientacji oraz osoby sympatyzujące z ideami głoszonymi przez stowarzyszenia je zrzeszające, stanowią większość uczestników każdego marszu.

Reklama

Ten budzi spore kontrowersje. O ile w dużych miastach, do jego przejścia co roku, mieszkańcy już przywykli, to za każdym razem kiedy marsz ma zostać zorganizowany w mniejszej miejscowości budzi to protesty lokalnych społeczności. Osoby organizujące marsze i w nich uczestniczące zgodnie podkreślają, że sama impreza zwiększa świadomość Polaków dotyczącą istnienia innych orientacji seksualnych i pomaga walczyć z dyskryminacją w Polsce. Przeciwnicy mają za złe, że na marszu często dochodzi do “incydentów”, kiedy osoby powiązane z ruchem LGBT parodiują wiarę katolicką.

– 22 września 2019 roku pójdziemy razem w I Kaliskim Marszu Równości – piszą w zapowiedzi organizatorzy. – Lista dyskryminowanych jest długa: kobiety, uchodźcy i emigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o innej orientacji seksualnej, innym kolorze skóry, innych poglądach religijnych niż katolicy. Wszystkich należy traktować równo, także ciebie i dlatego przyjdź na Marsz, pokaż, że jesteś za równością, miłością, tolerancją. To są uniwersalne wartości – dodają.

Reklama

Marsz Równości przejdzie ulicami 22 września. Jego trasa nie jest jeszcze znana.

 


Podziel się!

30
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

A nie ma równości?

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Proponuję zrobić ten marsz nienawiści na Marsie i śmiało możecie tam zostać na zawsze

miro
Gość
miro

a ja myslalem że moje kochane miasto jest takie normalne

Dagmara
Gość
Dagmara

Bedzie uwazane za normalne kiedy mieszkancy zamiast niezdrowych emocji uzyja rozumu. Jesli marsz przeciwko nienawisci tak im doskwiera to niech jada do Lichenia albo Rydzyka w tym dniu. Nie musza patrzec na takie “bezecenstwo”……Wstydzcie sie Kaliszanie.

Maciej Guzikowski
Gość
Maciej Guzikowski

To zaczyna być wqrwiajace……łażą od miasta do miasta i wrzeszczą że lubią inaczej.,a co mnie to interesuje?!!!… napisał bym inaczej ale zaraz mnie zablokują. Bo teraz mniejszości chcę rządzić większością

Małgorzata Jasińska
Gość
Małgorzata Jasińska

Maciej Guzikowski Lepiej żeby faszole maszerowały.???😡

Ludwik
Gość
Ludwik

A widziałaś takowych w Polsce??? Skąd by się tu wzięli???

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Małgorzata Jasińska 😀😀😀😀

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Małgorzata Jasińska gdzie i kiedy faszole maszerowały w PL ? Twoja „mowa miłości „ mnie przeraża !!!

Ed
Gość
Ed

Jeszcze czego chyba po naszych trupach będą petycje i skargi do prezyi miasta i władz

Ela
Gość
Ela

Zatrzymać trzeba to co się dzieje Polacy nie pozwólmy aby to zaczęło.rozlewac się na nasze miasto Mówimy duże NIE !!?

Ania
Gość
Ania

Nie dla parady nie zgodzimy się na to będą petycję do prezydenta miasta Kalisza aby nie zgodził się na ten przemarsz jeśli nie to my mieszkańcy zjednoczymy siły i nie pozwolimy na przemarsz jestem katoliczką i mówię duże Nie

Kinga
Gość
Kinga

Ale im się marzy chyba po naszych trupach Nie zgadzamy się na tą parodie będzie trzeba zrobić jak to uczyniła Litwa zabraniając promocje będzie trzeba to samo zrobić w Polsce aby nie bylo za późno

mmiu
Gość
mmiu

Gonić to z Polski

polbi
Gość
polbi

Spałować to dziadostwo kolorowe

BHO
Gość
BHO

Ciekawe kiedy tęczowi zażądają przymusowych “penetracji” w imię Równości. Odmowa zostanie potraktowana jako Homofobia i będzie karana tak jak to Pan Krzysztof Śmieszek proponował.

Ksliszak
Gość
Ksliszak

Nie będzie rządnej parady równości w Kaliszu nie dopuścimy do tego pod rzadnym pozorem nie ma i nie będzie na to zgody Kaliszan

Ania
Gość
Ania

Będą skargi do władz Kalisza a jeśli to nie pomoże to my Kaliszanie nie pozwolimy im na przejście

Pan
Gość
Pan

A ja tam uważam że niech sobie idą.

Ludwiczek
Gość
Ludwiczek

Racja , niech sobie idą. jak najdalej z Polski,

John Coletrane
Gość
John Coletrane

Bluźnierstwo to jedna z kwestii; gorszenie dziatwy, nawoływania do legalizacji zabójstw i narkotyków. Rozpacz i śmierć to sedno tego co serwuje się tej młodzieży pod przewodnictwem bardziej lub mniej uświadomionych krzykaczy. Szanuj ojcia swego i matkę swoją

Aga
Gość
Aga

Bardzo dobrze niech będzie marsz równości w Kaliszu. Bo w tym mieście całą przestrzeń publiczną w centrum zawładnął kościół św.Józefa. Głośniki na zewnątrz śpiewy o każdej porze. Mieszkać tam się nie da. Robią co chcą .Mieszkańcy są zmęczeni tą sytuacją a z roku na rok jest coraz gorzej .

Kobieta!
Gość
Kobieta!

A co mają głośniki do tego marszu???!!! Protestujcie przeciwko głośnikom, jeśli przeszkadzają (do Sanepidu – decybele; do Kurii, do biskupa, do władz miasta – wszędzie gdzie się da i do skutku, ale mieszać głośników z tym cyrkiem objeżdżającym miasta w Polsce, tego nie róbcie).

Kobieta!
Gość
Kobieta!

Przede wszystkim: jestem kobietą! A więc NIE czuje się “nierówna”, dyskryminowana, wykluczona, źle traktowana itd., itp. Dlatego NIE pytam: jakim prawem zaprasza się kobiety na ten marsz Z POWODU, że… SĄ KOBIETAMI???!!! Kolejny absurd, kolejny bełkot, kolejna próba “zrównania się” transseksualistów, lesbijek, gejów, biseksualnych z, no właśnie – z kim? No i w Kaliszu?! Czy ja muszę wiedzieć, w jaki sposób i ktoś uprawia seks?! Czy ci ludzie, zamiast o seksie mówić, nie mogą seksu po prostu w zaciszu swoich domów uprawiać?! Dajcie nam, kobietom (i hetero) spokój!!!

Danka
Gość
Danka

Nie wasze doczekanie dewianci że pozwolimy na przemarsz w Kaliszu my mieszkańcy Kalisza staniemy wam na drodze brawo Białystok szkoda tylko.ze wam nie udało zatrzymać się tego a mało.juz brakowało

Ewa
Gość
Ewa

Mieszkańcy Kalisza nie pozwólmy im na przemarsz tym dewiantom łączmy siły w takich przypadkach

Sa
Gość
Sa

Nie będzie rzadnego marszu Kaliszu nie dopuścimy do tego

Sa
Gość
Sa

Niech tylko prezydent zgodzi się na ten marsz i zabezpieczy kordonem.policji to już nigdy nie dostanie głosów Kaliszan za udzielenie zgody

Psoter
Gość
Psoter

LGBT po prostu “stempluje” wszystkie większe miasta przewożąc stałą ekipę autobusami z miasta do miasta. Na końcu ogłoszą sukces, że wszędzie marsz się udał, a że “aktorzy” ci sami to już szczegół.

Mariusz
Gość
Mariusz

Zamiast użalać się nad sobom idzicie na inne manifestacje np : Ania z Zielonego wzgórza. Może najlepiej pokazać 22.09.2019 że LGBT nie ma największą frekwencję tylko Ania z Zielonego wzgorza.

Reklama