Marsz Równości 2019 Poznań fot. Wojtek Lesiewicz

Kalisz: W mieście zostanie zorganizowany Marsz Równości

22 września, pierwszy raz w historii, ulicami Kalisza przejdzie Marsz Równości. – Kalisz jest miastem dla wszystkich. Chcemy to powiedzieć głośno – piszą w zapowiedzi organizatorzy.

Marsz Równości jest imprezą, która ma zrzeszać wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu czują się wykluczone. Mogą się do nich zaliczać niepełnosprawni, osoby o innym kolorze skóry lub nawet… rowerzyści. W praktyce impreza od wielu lat jest kojarzona z ruchem LGBT, który zrzesza lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transseksualne. To również przedstawiciele tych orientacji oraz osoby sympatyzujące z ideami głoszonymi przez stowarzyszenia je zrzeszające, stanowią większość uczestników każdego marszu.

Ten budzi spore kontrowersje. O ile w dużych miastach, do jego przejścia co roku, mieszkańcy już przywykli, to za każdym razem kiedy marsz ma zostać zorganizowany w mniejszej miejscowości budzi to protesty lokalnych społeczności. Osoby organizujące marsze i w nich uczestniczące zgodnie podkreślają, że sama impreza zwiększa świadomość Polaków dotyczącą istnienia innych orientacji seksualnych i pomaga walczyć z dyskryminacją w Polsce. Przeciwnicy mają za złe, że na marszu często dochodzi do “incydentów”, kiedy osoby powiązane z ruchem LGBT parodiują wiarę katolicką.

– 22 września 2019 roku pójdziemy razem w I Kaliskim Marszu Równości – piszą w zapowiedzi organizatorzy. – Lista dyskryminowanych jest długa: kobiety, uchodźcy i emigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o innej orientacji seksualnej, innym kolorze skóry, innych poglądach religijnych niż katolicy. Wszystkich należy traktować równo, także ciebie i dlatego przyjdź na Marsz, pokaż, że jesteś za równością, miłością, tolerancją. To są uniwersalne wartości – dodają.

Marsz Równości przejdzie ulicami 22 września. Jego trasa nie jest jeszcze znana.

 

30
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

A nie ma równości?

Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Proponuję zrobić ten marsz nienawiści na Marsie i śmiało możecie tam zostać na zawsze

miro
miro

a ja myslalem że moje kochane miasto jest takie normalne

Maciej Guzikowski
Maciej Guzikowski

To zaczyna być wqrwiajace……łażą od miasta do miasta i wrzeszczą że lubią inaczej.,a co mnie to interesuje?!!!… napisał bym inaczej ale zaraz mnie zablokują. Bo teraz mniejszości chcę rządzić większością

Ed
Ed

Jeszcze czego chyba po naszych trupach będą petycje i skargi do prezyi miasta i władz