Kalisz: Trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a policja zatrzymała go za kierownicą

kontrola fot. Policja
Pewien mieszkaniec Kalisza już trzykrotnie został ukarany przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów – a mimo to policjanci zatrzymali go prowadzącego samochód. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej volkswagena prowadzonego przez 49-letniego mężczyznę. Gdy zaczęli sprawdzać dane kierowcy, kontrola przestała już być taka rutynowa: okazało się, że mężczyzna ma na koncie trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami wydane przez sąd, a ostatni z listopada ubiegłego roku. W ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem i grozi mu 5 lat więzienia za niestosowanie się do sądowych zakazów. 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe, a jednym z nich było właśnie łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Obecnie taki kierowca może zostać skazany na 5 lat więzienia, a sąd obowiązkowo orzeka wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

KMP Kalisz

Podziel się: