Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica

Kalisz: Szpital w Wolicy może zakończyć kwarantannę!

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu prowadziło badania próbek od personelu szpitala i pacjentów. Wszystkie testy wykazały wynik ujemny i nie potwierdziły zakażenia koronawirusem.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Przypomnijmy: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem leczył 37-letnią pacjentkę zakażoną koronawirusem, zanim testy nie wykazały, że przyczyną jej ciężkiej choroby jest koronawirus, a nie bakteryjne zapalenie płuc, jak sądzono początkowo. Błędna diagnoza wynikła z faktu, że lekarze nie otrzymali informacji od rodziny kobiety o tym, że miała kontakt z osoba, która wróciła z Włoch. Rodzina twierdzi, że o tym nie wiedziała, a gdy się dowiedziała – natychmiast powiadomiła sanepid.

Pacjentkę po postawieniu właściwej diagnozy przewieziono do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarła, a szpital objęto kwarantanną. Ani pacjenci, ani lekarze i personel – w sumie ponad 100 osób – nie mogli go opuszczać, a dodatkowo jeszcze 20 osób musiało poddać się kwarantannie w domu.

Dziś, po otrzymaniu wyników testów, wiadomo już, że wszyscy są zdrowi. Powiatowa Inspekcja Sanitarna podjęła decyzję o otwarciu dwóch oddziałów szpitalnych i powrocie personelu do pracy. Oddział, na którym leżała pacjentka z wynikiem dodatnim, pozostanie jeszcze zamknięty.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 23.03.2020 r. z powodu podejrzenia koronawirusem 3243 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym, 63 osoby są hospitalizowane, a poddanych kwarantannie jest 3971 osób.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar