zakażony, koronawirus fot. S. Wachała

Kalisz: SOR nie nadąża z przyjmowaniem pacjentów. Z powodu koronawirusa

SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu musi teraz przyjmować pacjentów także z Kępna, Ostrzeszowa i Ostrowa Wielkopolskiego, bo tamtejsze szpitale stały się placówkami covidowymi. I jest poważnie przeciążony.

O bardzo trudnej sytuacji szpitala poinformował Paweł Gawroński, rzecznik prasowy placówki. Jak powiedział wszystkie miejsca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym są już zajęte, a powodem jest znacznie większa liczba pacjentów, którzy się zgłosili. Stało się tak dlatego, jak wynika z wyjaśnień rzecznika, że szpitale z Kępna, Ostrzeszowa i Ostrowa Wielkopolskiego albo wstrzymały przyjmowanie pacjentów na SOR, albo je mocno ograniczyły. Pacjenci wymagający szybkiej pomocy przyjeżdżają więc do Kalisza.

Szpital zamierza dziś oficjalnie zwrócić się do wielkopolskiego NFZ i wojewody Michała Zielińskiego, by spróbowali uporządkować tę sytuację, bo kaliski szpital nie jest w stanie przyjmować pacjentów z całej południowej Wielkopolski, nie ma na to sił i środków. A trzeba się liczyć z tym, że skoro czwarta fala koronawirusa się nasila, to pacjentów będzie coraz więcej.

Źródło: kalisz24.info.pl fot. archiwum

1 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze