Kalisz: Ścieki w rzece. Sprawca dostał mandat w wysokości 400 złotych

Piwonka fot. SM Kalisz

Mieszkańcy okolic rzeczki Piwonki skarżyli się na regularne pojawianie się w rzece zanieczyszczeń. Straż miejska postanowiła znaleźć sprawcę – i udało się. Okazał się nim jeden z okolicznych przedsiębiorców. Dostał mandat w wysokości… 400 zł.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej Kalisza otrzymali zgłoszenie od okolicznych mieszkańców o zanieczyszczeniu rzeczki Piwonki substancją o kolorze i zapachu ścieków komunalnych. Strażnicy wybrali się nad rzeczkę i w trakcie sprawdzania brzegów rzeczki odkryli, że pod ziemią jest do niej doprowadzona rura i to właśnie z tej rury wpływają do Piwonki ścieki.

Strażnicy zbadali, dokąd prowadzi tajemnicza rura – i okazało się, że kończy się w jednej z pobliskich nieruchomości. Do jej właściciela, przedsiębiorcy, funkcjonariusze udali się już razem z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza. I ukarali go mandatem w wysokości 400 zł za odprowadzanie ścieków do wody. Przedsiębiorca został też zobowiązany do usunięcia rury.

Źródło: SM Kalisz


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978