Kalisz: Schronisko dla zwierząt będzie się przeprowadzać

Mówi się o tym od wielu lat, ale na mówieniu jak dotąd wszystko się kończyło. Teraz prezydent Krystian Kinastowski chce przeprowadzkę schroniska wreszcie zrealizować.

Powodów do przeprowadzki jest kilka: przede wszystkim schronisko mieści się przy ruchliwej ulicy wylotowej w kierunku Turka i nie ma tam miejsca na wyprowadzanie psów na spacer, a nawet na miejsca parkingowe dla odwiedzających. Dodatkowo wokół rozrosły się osiedla mieszkaniowe i dla nich schronisko jest dość kłopotliwym, a przede wszystkim dość hałaśliwym sąsiadem.

Dlatego prezydent zdecydował, by szukanie miejsca na nowe schronisko stało się faktem. Zwierzętom można byłoby znaleźć nowy, obszerniejszy teren oddalony od siedzib ludzkich, natomiast grunt, na którym schronisko mieści się obecnie, miasto sprzedałoby z zyskiem któremuś z deweloperów budujących wokół osiedla.

Jednak mieszkańcy w Kaliskim Budżecie Obywatelskim zdecydowali o rozbudowie schroniska. Prezydent musi więc podjąć decyzję, czy wstrzyma tę inwestycję i ewentualnie zrealizuje już na nowym miejscu.

el

Podziel się: