szpital laboratorium 2 fot. pixabay

Ostrów: Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa nagrała swoją historię “Absurd goni absurd”

26-letnia pacjentka szpitala w Krotoszynie, która trafiła tam z podejrzeniem o zakażenie koronawirusem, nagrała film. – Liczba absurdów, jakie spotykały mnie i personel szpitala są absolutnie nie do pojęcia – opowiada.

Pani Anna Morawska trafiła do szpitala 26 lutego po wizycie we Włoszech i w Kalifornii. Miała gorączkę, problemy z oddychaniem, kaszel, zgłosiła się więc do lekarza. Ten skierował ją do szpitala i dopiero po trafieniu do izolatki pani Anna dowiedziała się, że całe to przyjęcie jej do szpitala powinno wyglądać zupełnie inaczej.

Nie ma tu zastrzeżeń do szpitala w Krotoszynie – krytykuje obowiązujący system. Krotoszyńska placówka postąpiła zgodnie z zaleceniami: odizolowała pacjentkę i zaczęła szukać szpitala zakaźnego, który zechce ją przyjąć. W grę wchodziły najbliższe placówki, czyli w Poznaniu i w Kaliszu. Żadna z nich nie chciała. Bo nie wiadomo, czy to na pewno koronawirus. Może to zwykła grypa – jak opowiada pacjentka.

Gdy testy wykazały, że to nie grypa – szpitale nie zmieniły stanowiska. Bo przecież nadal nie wiadomo, czy to koronawirus. Dodatkowo okazało się, że z pobraniem próbek do badania na obecność koronowirusa też jest problem, bo po pierwsze powinien to zrobić personel szpitala zakaźnego, a szpital w Krotoszynie nim nie jest, a po drugie – laboratorium w Warszawie pracuje tylko do 15.00.

– Koronawirus od 15.00 ma wolne – mówi p[ani Anna. – Absurd goni absurd.
Tak jej zdaniem wygląda rzeczywisty poziom przygotowań Polski na przyjęcie pandemii.

Na szczęście koronawirusa u pani Anna nie stwierdzono, jednak na wyniki tych badań musiała czekać aż 88 godzin.

Jak informuje portal Onet.pl na film zareagował już Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz i zapewnił, że jeśli to faktycznie wyglądało tak, jak opisuje pacjentka, to ministerstwo wyciągnie z tego konsekwencje.

Przypomnijmy, że w Wielkopolsce wojewoda wyznaczył 9 szpitali, które mają czekać w podwyższonej gotowości na pacjentów z koronawirusem, jak o tym informowaliśmy.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze