Szpital w Kaliszu, fot. szpital FB

Kalisz: Pacjenci będą przechodzić testy na koronawirusa

Wojewódzki szpital Zespolony w Kaliszu zaostrzył reguły przyjmowania pacjentów na oddziały. Każdy pacjent, zanim zostanie przyjęty, będzie musiał przejść test na obecność koronawirusa i zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej.

Obostrzenia wynikają z sytuacji szpitala: dwa oddziały są zamknięte i poddane kwarantannie z powodu koronawirusa – udarowy i psychiatryczny – a dopiero co zakończyła się kwarantanna w drugim oddziale wewnętrznym. Wielu pracowników nadal przebywa na kwarantannie i szpital odczuwa niedobór personelu. Placówka postanowiła wiec zaostrzyć reguły.

Pacjenci nie będą musieli długo czekać na wyniki, bo szpital właśnie podpisał umowę z laboratorium Uniwersytetu Medycznego i próbki ze szpitala będą trafiały właśnie tam, poza, oczywiście laboratorium WSSE w Poznaniu.

Obostrzenia dotyczą nie tylko pacjentów. Personel będzie musiał nosić maseczki w szpitalu, a pracownicy, wobec których istnieje podejrzenie, że są zakażeni, także będą wysyłani na badania. To działania profilaktyczne, by koronawirus więcej w szpitalu nie wystąpił, a gdyby nawet tak się stało – by został wykryty na wystarczająco wczesnym etapie i nie spowodował utrudnień w pracy szpitala.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze