Kalisz autobus fot. Peżot

Kalisz: Nie będzie darmowej komunikacji miejskiej? Prezydent się wycofuje

Nie będzie darmowej komunikacji w Kaliszu dla wszystkich mieszkańców? Prezydent stopniowo wydaje się wycofywać ze swojej obietnicy.

Pierwsze deklaracje o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskie w Kalisz padły w maju tego roku. Według ówczesnej wersji miała ona zostać już wprowadzona od wakacji i kosztować miasto od 2,5 do 3 milionów złotych rocznie.

Oczywiście pojawiły się pewne warunki. Komunikacja miała być za darmo tylko dla mieszkańców miasta, a dodatkowo trzeba było wyrobić Kaliską Kartę Mieszkańca, żeby móc z niej skorzystać. Plany wydawały się być zaawansowane, ponieważ Daniel Sztandera, prezes Kaliskich Linii Autobusowych apelował wówczas do mieszkańców o wyrobienie jej.

Pod koniec maja wersja nieco się zmieniła. Komunikacja miejska miała pozostać darmowa, ale tylko dla części osób. Ulga miała objąć dzieci, uczniów, studentów oraz emerytów i rencistów. Na uchwałę w takiej formie zdecydowali się kaliscy radni. Dlaczego większość mieszkańców została pozbawiona możliwości korzystania z komunikacji za darmo? Powodem oczywiście są pieniądze, a właściwie ich brak. Daniel Sztandera przekonywał wówczas, że jak dodatkowe pieniądze się znajdą to darmowa komunikacja zostanie rozszerzona dla wszystkich.

Nie będzie darmowej komunikacji miejskiej w Kaliszu dla wszystkich mieszkańców? “Z pustego i Salomon nie naleje”

Jak podaje Radio Poznań, Krystian Kinastowski, prezydent Kalisz przyznał, że nie uda się wprowadzić darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców. Była to jedna z jego obietnic wyborczych. – Uprawnienia są dla prawie połowy mieszkańców, to zostaje i tu już nie ma mowy, żeby z tego się wycofywać. Pytanie z jaką dynamiką my będziemy w stanie ten transport bezpłatny rozszerzać. Z pustego i Salomon nie naleje – tłumaczył się w rozmowie z radiem.

W dalszej części przekonywał, że bardzo chciałby się wywiązać ze wszystkich zobowiązań wyborczych, ale nie ma wpływu na wszystko… Oznacza to najprawdopodobniej, że program który miał przyczynić się do ograniczenia smogu w mieście oraz pozwolić rodzinom kaliskim na znaczne oszczędności w najbliższym czasie nie zostanie rozszerzony.

Dodaj komentarz

avatar