Kalisz autobus fot. Peżot

Kalisz: Bezpłatna komunikacja jednak nie dla wszystkich

Wbrew zapowiedziom nie wszyscy mieszkańcy Kalisza będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Ulga obejmie tylko dzieci, uczniów, studentów, emerytów i rencistów.

O przyjęciu odpowiedniej uchwały zadecydowali radni. Wcześniej prezydent Kalisza zapowiadał wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców miasta. Takie rozwiązanie miało pochłonąć od 2,5 do 3 milionów złotych rocznie.

Wprowadzenie uchwały w obecnej formie pozwoli zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Większość mieszkańców będzie jednak w dalszym ciągu zmuszona do płacenia za przejazdy. Czy w przyszłości program zostanie rozszerzony na wszystkich mieszkańców? – Jak będą pieniądze w budżecie miasta to się to zrobi – wyjaśnił w rozmowie z Radiem Poznań Daniel Sztandera, prezes KLA, jednocześnie zastrzegając, że nie może podać żadnych dokładnych ram czasowych.

Osoby, które obejmuje uchwała, żeby móc korzystać z komunikacji miejskiej za darmo, muszą sobie wyrobić Kaliską Kartę Mieszkańca. Uchwała została podjęta przez radnych jednomyślnie.

Źródło: Radio Poznań

Dodaj komentarz

avatar