Kalisz: Kolejne odpady chemiczne znajdowane w mieście

Ratusz, Kalisz fot. UM Kalisz M. Salamon

Najpierw były pojemniki przy Tuwima, później przy Biskupickiej, w lesie w Warszówce, na Wale Bernardyńskim – a dziś strażacy znaleźli kolejne chemikalia, tym razem przy ulicy Brzozowej.

Od kilku dni kaliscy strażacy znajdują zbiorniki i beczki z chemikaliami, które zawierają pochodne farb i rozpuszczalników. Pierwsze zgłoszenie otrzymali 27 października – w zaroślach przy ul. Tuwima znaleziono 19 25-litrowych beczek. Następnego dnia takie same pojemniki znaleziono przy ulicy Biskupickiej, 30 października na skraju lasu w Warszówce, a 1 listopada – 82 pojemniki na Wale Bernardyńskim.

Dziś znaleziono kolejne pojemniki, tym razem przy ulicy Brzozowej. 9 kolejnych pojemników leżało na polu. Strażacy zabezpieczyli je – i wszystko wskazuje na to, że także zawierają takie same chemikalia. Sprawa staje się coraz bardziej poważna, bo pojemników jest już kilkaset. Czy ktoś sprząta stary magazyn, czy też firma, która powinna zutylizować chemikalia i zapłacono jej za to, zostawia pojemniki i beczki po lasach, by zaoszczędzić?

Kaliscy policjanci wspomagani przez strażaków starają się znaleźć odpowiedź na to pytanie, a jest ona bardziej istotna niż można by przypuszczać. Bo jeśli nie uda się znaleźć firmy czy osoby, która podrzuca pojemniki, za utylizację ich zawartości będzie musiało zapłacić miasto Kalisz. Ze swojego budżetu, czyli z pieniędzy podatników. A koszty takiej utylizacji idą w setki tysięcy złotych.

Źródło: kalisz24.info.pl

Podziel się: