Kontrola 1 fot. policja

Kalisz: 201 samochodów zatrzymanych podczas akcji “Prędkość”

Wczoraj na drogach całego kraju przeprowadzono policyjną akcję „Prędkość”. Wzięli w niej udział także kaliscy policjanci, którzy skontrolowali 201 samochodów. Co znaleźli?

Szczególnym nadzorem były objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów i przekraczania dozwolonej prędkości m.in. na drogach krajowych – ale nie tylko. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne naszego miasta i powiatu, sprawdzając czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów.

Wyniki jednodniowej kontroli są imponujące – niestety, w tym negatywnym znaczeniu. Policjanci wykryli 107 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem dopuszczalnych limitów prędkości. Czterech kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy oni będą mogli wsiąść za kierownicę dopiero za trzy miesiące.

W trakcie akcji policjanci sprawdzali również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

KMP Kalisz, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze