Kajko i Kokosz zapraszają do Wielkopolski!

Kajko i Kokosz na Szlaku Piastowskim fot. WOT

Odwiedzą wiele miejsc związanych z początkami Polski i pojawią się także na wielu imprezach Szlaku Piastowskiego. Kajko i Kokosz, jedni z najbardziej znanych bohaterów polskiego komiksu, będą wspólnie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną promować Szlak Piastowski.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej Tomasz Wiktor, prezes WOT, Wielkopolska Organizacja Turystyczna pozyskała od Fundacji Kreska im. Janusza Christy licencję na wykorzystanie wizerunku postaci z komiksów w celu turystycznej promocji regionu. Wybór postaci nie jest przypadkowy: Kajko i Kokosz to przecież słowiańscy wojowie, a więc jak najbardziej kojarzą się z początkami państwa polskiego, a więc Wielkopolską i Szlakiem Piastowskim.

Założenia i plan działań kampanii są już gotowe, jak zapewniali podczas konferencji prasowej Jacek Bogusławski, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Wiktor i Artur Krysztofiak, dyrektor biura WOT. Warto dodać, że jej specjalnym gościem była Paulina Christa, wnuczka i spadkobierczyni Janusza Christy, będąca jednocześnie prezeską Fundacji Kreska.

Co więc będzie się działo w tym roku na Szlaku Piastowskim? Kajko i Kokosz zabiorą turystów w podróż do dawnych warownych grodów, najstarszych polskich świątyń i klasztorów oraz ruin średniowiecznych zamków. Odkryją przed nimi archeologiczne skarby oraz stare, piastowskie legendy.

Po zwiedzaniu zadbają też o aktywny wypoczynek – Wielkopolska to przecież świetne miejsce do tego celu: ma lasy, jeziora, festyny, Wielką Pętlę Wielkopolski i wiele innych atrakcji regionalnych. Dotąd Kajko i Kokosz odwiedzili Festiwal Krajobrazu w Chalinie, odbyli szkolenie wojskowe w Grodzie Pobiedziska, podziwiali Wielkopolskę lecąc balonem w Lesznie i mają na swoim koncie także gościnne występy poza regionem – byli na pikniku nad Odrą w Szczecinie, gdzie promowali nasz region.

Gdzie jeszcze będzie można spotkać tego lata Kajka i Kokosza? 10 czerwca będą na “Pikniku na Fest” na Cytadeli w Poznaniu, 16 i 17 czerwca na ANTIDOTUM Airshow Leszno, 24 czerwca na Nocy Kupały na Lednicy, 8 lipca na Festiwal Blues Express, 22 lipca na Wystrzałowych Pyzdrach, 29 lipca na Tour de Pologne w Poznaniu, 19 sierpnia na Paradzie Parowozów w Wolsztynie, 20 sierpnia na Turnieju Wojów w Grzybowie, 17 września na Dymarkach Miedzichowskich, 30 września na Piastowskich Baśniach i Legendach w Kaliszu, 27 i 28 października na Targach Tour Salon w Poznaniu, 4 listopada na Dziadach w Gieczu, a 11 listopada na Imieninach Ulicy Święty Marcin w Poznaniu.

Wielkopolskie przygody Kajka i Kokosza będą także pojawiały się mediach społecznościowych oraz na bilbordach w całym kraju i zapraszać do przyjazdu do Wielkopolski.

Podziel się: