Kajakarski Puchar Świata w Poznaniu. 44 reprezentacje!

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie - Malta Poznań 2021 fot. Sławek Wąchała

44 reprezentacje narodowe, wśród nich mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata. Wszystkich będzie można zobaczyć podczas kajakarskiego Pucharu Świata na torze regatowym Malta w Poznaniu od 26 maja.

– Poznań po raz kolejny organizuje duże międzynarodowe zawody – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Puchar Świata to nie tylko walka o medale, ale także początek rywalizacji o igrzyska olimpijskie. Do stolicy Wielkopolski zjadą najwięksi zawodnicy i zawodniczki. Czekamy tylko na piękną pogodę i kibiców.

W trakcie trzech dni rywalizacji rozegranych zostanie 26 finałów: kajakarze i kajakarki powalczą w kategoriach jedynek, dwójek i czwórek na dystansach od 200 do 5000 metrów – i na tych samych dystansach zmierzą się kanadyjkarze oraz kanadyjkarki. Jedni i drudzy będą też rywalizować w konkurencji dwójek mieszanych na dystansie 500 metrów.

Podczas rywalizacji na poznańskiej będzie można zobaczyć Dominikę Putto, Annę Puławską, Justynę Iskrzycką czy poznański duet: Łukasza Witkowskiego i Dominika Nowackiego.
– Wiemy, że jesteśmy dobrze przygotowani – zapewnia Ireneusz Pracharczyk, prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego. – Dziękujemy miastu za pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że dopisze nam pogoda i razem z kibicami stworzymy wielkie święto kajakarstwa, a za trzy lata tu w Poznaniu zorganizujemy Mistrzostwa Świata.

Jezioro Maltańskie ma powierzchnię 70 hektarów, jest znanym na całym świecie ośrodkiem sportów wodnych z jednym z najpiękniejszych torów regatowych – Malta Regatta Course.
– Puchar Świata w kajakarstwie jest jedną z imprez rozgrywanych na torze, który jest ważnym elementem na mapie poznańskiego sportu – przypomina Ewa Bąk, dyrektorka Wydziału Sportu UMP. – Poznań to miasto kajaków, a obiekt ten służy do osiągania coraz to lepszych wyników.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: