Kabriolet dachował. “Sytuacja na miejscu wypadku była niezwykle dramatyczna”

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do jakiego doszło w okolicach miejscowości Trzebowa. Kabriolet wypadł z drogi i dachował.

Na miejsce wezwano zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Pleszewie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Dobrzycy, Raszkowa i Korytnic. Wezwane zostały również dwa zespoły ratownictwa medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia.

– Tak duże siły ratownicze były niestety konieczne, ponieważ sytuacja na miejscu wypadku była niezwykle dramatyczna – tłumaczą strażacy. – Doszło tam do dachowania osobowego kabrioletu, a jadące tym autem osoby wypadły z niego podczas wypadku. Jedna z nich znajdowała się prawie trzydzieści metrów od rozbitego samochodu, leżąc na jezdni z poważnym urazem twarzy i głowy. Kolejne dwie znajdowały się w pobliżu auta – jedna z podejrzeniem urazu kręgosłupa, druga z raną głowy.

Strażacy, którzy dotarli na miejsce wypadku, jako pierwsi, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się rannymi. Dwójka z nich została przetransportowana do szpitala karetkami, natomiast najciężej rannego zabrał śmigłowiec. Policja będzie teraz ustalać przyczyny wypadku.

Źródło: KP PSP Pleszewo

Dodaj komentarz

avatar