Już drugi senator z koronawirusem

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion
To senator Artur Dunin. Sam zgłosił się do szpitala, ponieważ nie czuł się dobrze i miał gorączkę. Nikt z sanepidu z nim się nie kontaktował.

Informację podał Onet.pl, który otrzymał ją od samego zainteresowanego. Kilku senatorów, między innymi senator Kwiatkowski, postanowiło na wszelki wypadek objąć się kwarantanną, ponieważ mieli kontakt z senatorem Janem Filipem Libickim, który swoje zakażenie potwierdził w sobotę, 1 sierpnia.  Z powodu stwierdzonego zakażenia u senatora Libickiego marszałek Tomasz Grodzki przesunął zaplanowane na 4 sierpnia posiedzenie Senatu na 11 sierpnia.

Przesunięte będzie też posiedzenie Sejmu, zaplanowane na 7 sierpnia. Posłowie mieli się podczas niego zająć przede wszystkim stanowiskami senatu wobec poszczególnych ustaw. Ale skoro posiedzenie senatu się nie odbędzie, postanowiono także o przesunięciu posiedzenia Sejmu. Na kiedy – jeszcze nie wiadomo. Dziś wieczorem zbierze się prezydium Sejmu i podejmie decyzję w tej sprawie.

Na 6 sierpnia zaplanowano również złożenie przysięgi przez prezydenta Dudę przed Zgromadzeniem Narodowym. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapewnił jednak, że nie ma mowy o odwołaniu. Będą wdrożone wszystkie możliwe zabezpieczenia, a posłowie będą musieli mieć obowiązkowo maseczki, ale uroczystość odbędzie się zgodnie z planem.

el