WOŚP Kupiec Poznański

Jurek Owsiak: Łóżka gotowe!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod wodzą Jurka Owsiaka walczy z koronawirusem. Na koncie tzw. funduszu interwencyjnego WOŚP jest już ponad 6 mln złotych!

Sprzęt za 20 mln już jedzie do Polski z Chin, mimo perypetii z transportem, jak o tym informowaliśmy. A jak informuje fundacja, pierwszych 50 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii dosłownie za kilkadziesiąt godzin ruszy do szpitali jednoimiennych. Za moment kolejna partia 100 łóżek, które właśnie są w Polsce, składane i oklejane serduszkami WOŚP, także pomknie do wytypowanych przez fundację i ministerstwo zdrowia szpitali.

“Fundacja zamówiła dzisiaj 37 respiratorów” – pisze Jurek Owsiak. – “Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia. Firma Philips przekaże nam 25 zestawów ultrasonograficznych z opcją badania jamy brzusznej, płuc oraz serca o łącznej wartości ponad 1 mln PLN. Super!!!”

Fundacja skupia się obecnie nad organizacją logistyki przywozu pierwszego zamówienia na 50 000 pakietów indywidualnej ochrony biologicznej oraz 50 000 masek ochronnych, finalizuje także osobny kontrakt na maseczki chirurgiczne – 500 000 sztuk.

“Zobaczcie, jak pięknie wyglądają łóżka i oby każdy pacjent, który będzie z nich korzystał, wrócił szczęśliwie do domu!” – podsumowuje Jurek Owsiak.

WOŚP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze