Jest już trasa 14. Poznań Półmaratonu. Którędy pobiegną zawodnicy?

13. Półmaraton Poznań, 19-ty km, październik 2021 Sławek Wąchała

„Trasa biegu poprowadzi ulicami, które zawodnicy dobrze znają” – zapewniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, organizator imprezy. W tym roku nie wprowadzono zmian, więc każdy kilometr trasy jest doskonale znany biegaczom.

Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ulicą Grunwaldzką, następnie przez Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego, zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ulicy Hetmańskiej. Tuż za ulicą Rolną uczestnicy zbiegną na Dolną Wildę i skierują się w stronę Dębca. Stąd długa, bo prawie 4-kilometrowa prosta poprowadzi ich do centrum.

Następie pobiegną ulicą Strzelecką, Garbarami do ulicy Solnej, a stamtąd ostatni odcinek powiedzie ulicami: Nowowiejskiego, Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety, która tradycyjnie będzie znajdowała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Wyniki, jakie padły na tej trasie w październiku mówią same za siebie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor imprezy. – Dajemy biegaczom fantastyczną szansę do poprawy swoich życiówek i liczymy, że 14. PKO Poznań Półmaraton znów będzie biegiem rekordowym pod względem wyników sportowych.

Półmaraton odbędzie się 3 kwietnia i na liście startowej jest obecnie ponad 4600 biegaczy.

Źródło: 14. Półmaraton Poznań