Jeremy Pelt Quintet, Mieszko Minkiewicz i festiwal OFF Cinema. Na co warto pójść w tygodniu?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Otwarcie Lumina Parku w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, “Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Cortiqué, koncert Jeremy Pelt Quintet i Mieszko Minkiewicz z nowym, przezabawnym programem. W tym tygodniu kulturalnych propozycji na pewno nie zabraknie!

Poniedziałek, 23 października

Alicja w Krainie Czarów
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź, ul. Mansfelda 4, Poznań
23 października @ 09:30, 12:00

Zaskakujące rekwizyty, porywające choreografie, ponad 300 artystów w jednym show! Zobacz najbardziej spektakularną i kolorową historię Alicji w Krainie Czarów. Hit, który podbił serca tysięcy widzów teraz w nowej odsłonie na deskach Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź.
Szczegóły tutaj

STOPKLATKA // spektakl
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
23 października @ 11:00

To napisana przez Malinę Prześlugę i wyreżyserowana przez Łukasza Chrzuszcza poruszająca opowieść, w której nic nie jest takie jakim się wydaje. To opowieść o chłopcu, który ponosi konsekwencje jednej nieprzemyślanej decyzji, a teraz otrzymuje nieoczekiwaną szansę, aby o tym opowiedzieć.
Szczegóły tutaj

Prawda
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, Poznań
23 października @ 17:30, 20:00

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na to pytania dostarczy najnowsza komedia “Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
Szczegóły tutaj

KLIMAKTERIUM….I JUŻ – gościnnie
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
23 października @ 18:00

Klimakterium… i już to ponad dwie niezrównanej zabawy, cudownego nastroju, salw śmiechu do łez, i jak niektórzy twierdzą, cudownej terapii śmiechem. Każdy, kto choć raz wiedział ten spektakl, wie, że po jego zakończeniu wiele osób spogląda na świat znów przez różowe okulary.
Szczegóły tutaj

Wielka Gala Słowa – Fredro. Najpiękniejsze sceny
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
23 października @ 19:00

Wystąpią znani polscy aktorzy: Krystyna Tkacz, Lidia Sadowa, Krzysztof Gosztyła, Dariusz Kowalski. W ich interpretacji usłyszymy najpopularniejsze dialogi z komedii Aleksandra Fredry, takich, jak „Śluby panieńskie”, „Dożywocie”, „Zemsta”. Mistrzom słowa towarzyszyć będzie zespół wokalny Affabre Concinui, który wykona przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Szczegóły tutaj

Morricone Film History
Sala Ziemi, Poznań Congress Center ul. Głogowska 14 (wejście od ul. Śniadeckich), Poznań
23 października @ 19:30

To koncert, w czasie którego 30 osobowa Italian Movie Orchestra mistrzowsko kierowana przez maestro Simone Giusti wykona nieprzemijające utwory muzyczne Ennio Morricone, które stanowiły ścieżki dźwiękowe do wielu filmów. Fragmenty filmów zostaną zaprezentowane na ekranie i zilustrowane wykonywana „na żywo” muzyką.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 24 października

Alicja w Krainie Czarów
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź, ul. Mansfelda 4, Poznań
24 października @ 09:30, 12:00

Zaskakujące rekwizyty, porywające choreografie, ponad 300 artystów w jednym show! Zobacz najbardziej spektakularną i kolorową historię Alicji w Krainie Czarów. Hit, który podbił serca tysięcy widzów teraz w nowej odsłonie na deskach Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź.
Szczegóły tutaj

KARMELEK // spektakl
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
24 października @ 10:00

Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.
Szczegóły tutaj

Wielka premiera MAVKI!
Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
24 października @ 18:30

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym “MAVKA. Leśna piosenka” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. To przepiękna historia dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców.
Szczegóły tutaj

SIOSTRY!
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
24 października @ 19:00

SIOSTRY! to ćwiczenie z nowoczesnego człowieczeństwa: co stanie się, jeśli w inicjujących TRZY SIOSTRY słowach dostrzeżemy zapowiedź śmierci patriarchatu, a w postawach bohaterów doszukamy się wachlarza poglądów na temat kolejnych fal feminizmu, nowych hierarchii, ewolucji podziału ról społecznych przez dekady przypisywanych – koniecznie tylko dwóm! – płciom, bez możliwości jakiejkolwiek dyskusji?
Szczegóły tutaj

OFF CINEMA 2023: Pianoforte | Film otwarcia
Kino Pałacowe – SALA WIELKA, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
24 października @ 19:00

Konkurs Chopinowski jest najstarszym tej rangi wydarzeniem na świecie. Odbywa się co 5 lat w Warszawie i wzięli w nim udział największej sławy pianiści, tacy jak: Dymitr Szostakowicz, Maurizio Pollini, Martha Argerich, Rafał Blechacz, Seong-Jin Cho, Dang Thai Sona i Krystian Zimerman. To ogromne emocje, zarówno na estradzie, jak i na widowni oraz wielka szansa, która zdarza się raz w życiu. Bohaterami filmu jest kilku młodych uczestników konkursu z różnych stron świata, których życie od dzieciństwa było podporządkowane grze na fortepianie.
Szczegóły tutaj

Środa, 25 października

Koncert charytatywny “Gramy dla Igora”
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań
25 października @ 19:00

Celem wydarzenia jest zebranie funduszy na leczenie Igora Drozdowskiego i wsparcie go w trudnej życiowej sytuacji w jakiej znalazł się po tym , gdy zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. Wystąpią: Zuza Babiak & Łukasz Gronowski, Luka Rychlicki & Wojtek Hoffman, Ania & Bolo Pietraszkiewicz, Michał Kowalonek i Krzysztof Antkowiak. Cegiełką wejścia będzie darowizna w wysokości 50 pln przeznaczona na pomoc dla Igora. Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata polskiej muzyki i filmu.
Szczegóły tutaj

Premiera nowego programu Mieszka Minkiewicza
BaRock Club ul. Wielka 9, Poznań
25 października @ 19:00

Mieszko Minkiewicz – stand-uper polonista, majster słowa. Na koncie pięć programów stand-up owych. Występował w Comedy Central, roastował m. in. Friza, Pudziana, prowadzi też podcast popkulturalny “Ogólnie polecam”. Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu.
Szczegóły tutaj

Woytek Mrozek & The 1st New York Orchestra
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
25 października @ 19:00

Ten unikalny i jedyny na świecie projekt oddaje hołd twórcom amerykańskiego swingu. Dzisiaj można go nazwać klasyką muzyki swingowej. Maestro Woytek Mrozek w „The King Of Swing” prezentuje najznamienitsze i wysublimowane kompozycje, które wykonywały przed nim: Benny Goodman Orchestra, Glenn Miller Orchestra, Frank Sinatra, Arite Shaw.
Szczegóły tutaj

MATKA
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Nowa, wejście od podwórka ul. Roosevelta 10, Poznań
25 października @ 19:30

To opowieść o ludziach skazanych na bliskość. O bliskości, która potwornieje i wyradza się w swoje przeciwieństwo. O więziach, które są więzami. Uniwersalna opowieść o rodzinie. Bo to rodzina jest tym, co na początku wprawia nas w ruch, i tym, co nas ostatecznie pożera.
Szczegóły tutaj

DUCH | 100-lecie WARNER BROS
Kino Muza w Poznaniu – SALA 1, ul. Święty Marcin 30, Poznań
25 października @ 20:00

Pełen grozy thriller, gdzie świat zła z całą siłą wkrada się w życie zwykłych ludzi. Mrożąca krew w żyłach opowieść oraz niezwykłe efekty specjalne to początek niebezpiecznej wojny dobra ze złem.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 26 października

Lumina Park Poznań – Botaniczna Podróż
Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Warmińska 2 Poznań
26 października @ 17:30

Lumina Park zaprasza w tym sezonie na “Botaniczną Podróż”: nowe, niesamowite świetlne scenerie, orientalne Chiny, mroźną Arktykę i odległy Meksyk. Oprócz półtorakilometrowej ścieżki zwiedzania, czekają także punkty gastronomiczne z napojami (gorąca czekolada, grzaniec, kawa, herbata) oraz jedzeniem na wynos (frytki, bataty). Uwaga! Wejście od ul. Wojska Polskiego jest nieczynne! Jedynym wejściem oraz wyjściem z Lumina Park jest główna brama od ul. Warmińskiej 2. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20.

NAJWIĘKSZE POLSKIE PRZEBOJE
Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
26 października @ 17:30, 20:00

Kilkudziesięciu artystów na scenie, wyjątkowe brzmienie chóru Music Everywhere, goście specjalni: Kuba Jurzyk i Natalia Piotrowska-Paciorek, band, wizualizacje – i zupełnie nowe aranżacje największych polskich przebojów. Nie zabraknie znanych wszystkim utworów, takich jak: “Biała Armia”, “Zacznij od Bacha”, “Cichosza”, “Nie pytaj o Polskę” czy “Ludzkie gadanie”.
Szczegóły tutaj

Program Mustang
TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Świętego Rocha 9, Poznań
26 października @ 19:00

Błażej Krajewski powraca ze swoim najnowszym programem “Mustang”! To opowieść o rozstaniu i odnajdowaniu się w wolności, przepełniona historiami z pełnego wpadek i przypałów życia, które z pewnością nie należy do nudnych. Nie zabraknie błyskotliwych obserwacji, bezczelnego humoru i zabawnych autorefleksji. Daj się zabrać na komediową przygodę tytułowym mustangiem!
Szczegóły tutaj

Rafał Sumowski w programie “Skok w blok” + open mic
BaRock Club, ul. Wielka 9, Poznań
26 października @ 19:00

Przyłącz się do wariackiej podróży, podczas której Rafał opowiada niesłychane historie o próbach bycia dorosłym i zmieniającej się Polsce, w charakterystyczny dla siebie, żywiołowy sposób. Warto zapiąć pasy!
Szczegóły tutaj

MATKA
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Nowa, wejście od podwórka ul. Roosevelta 10, Poznań
26 października @ 19:30

To opowieść o ludziach skazanych na bliskość. O bliskości, która potwornieje i wyradza się w swoje przeciwieństwo. O więziach, które są więzami. Uniwersalna opowieść o rodzinie. Bo to rodzina jest tym, co na początku wprawia nas w ruch, i tym, co nas ostatecznie pożera.
Szczegóły tutaj

Jeremy Pelt Quintet
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań
26 października @ 20:00

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu. Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych. Obecnie koncertuje obecnie promując swój najnowszy album Jeremy Pelt – Soundtrack (Highnote rec. 2022).

NAJWIĘKSZE POLSKIE PRZEBOJE
Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
26 października @ 20:00

Kilkudziesięciu artystów na scenie, wyjątkowe brzmienie chóru Music Everywhere, goście specjalni: Kuba Jurzyk i Natalia Piotrowska-Paciorek, band, wizualizacje – i zupełnie nowe aranżacje największych polskich przebojów. Nie zabraknie znanych wszystkim utworów, takich jak: “Biała Armia”, “Zacznij od Bacha”, “Cichosza”, “Nie pytaj o Polskę” czy “Ludzkie gadanie”.
Szczegóły tutaj

FRANKENHOOKER | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH
Kino Muza w Poznaniu – SALA 1, ul. Święty Marcin 30, Poznań
26 października @ 21:00

Inspirowany “Frankensteinem” horror komediowy to opowieść o Jeffrey’u, biotechniku-amatorze, który postanowił przywrócić ukochaną do życia, gdyż została poszatkowana jak seler w krwawym wypadku w czasie garden party, kiedy to mordercza kosiarka rozszarpała ją na strzępy oszczędzając jedynie głowę. Pojawia się pytanie: skąd wziąć resztę?
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: