Jarosław Kaczyński w Wielkopolsce: „Mamy do czynienia z wielkim atakiem na wolność”

Jarosław Kaczyński fot. Adrian Grycuk
Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, pojawił w Kaliszu na konwencji regionalnej swojego ugrupowania.

Prezes PiS przekonywał swoich sympatyków, że Polacy będą w wyborach podejmowali bardzo trudną decyzję, którą drogę dla kraju wybrać: „Polskę Plus” czy „Polskę Minus”. – „Polska Plus” to jest to co my czynimy, to jest Polska wielkiego programu społecznego, to jest Polska wielkiego programu gospodarczego i to jest Polska broniąca swoich tradycyjnych wartości i interesów – tłumaczył Kaczyński. – Natomiast „Polska Minus”, to Polska w której program społeczny będzie wycofany. Taka w której nie ma polityki gospodarczej, ponieważ jedyną polityką jest prywatyzacja. To Polska w której wartości będą podważane i to w sposób bardzo radykalny – straszył prezes.

Kilka słów Jarosław Kaczyński poświęcił polityce zagranicznej prowadzonej przez poprzedni rząd, któremu zarzucił, że jej jedynym celem było załatwienie prywatnych awansów. – Chodziło o to, żeby jeden człowiek awansował. Jak to kiedyś ktoś powiedział w restauracji „Sowa i Przyjaciele” został „dużym misiem” – tłumaczył Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz deklarował, że będzie walczył ze środowiskami LGBT. – „Polska Minus” oznacza też wsparcie dla tej wielkiej ofensywy ideologicznej przeciwko tradycyjnym wartościom. Przeciwko wartości rodziny czy normalności. Jeżeli ktoś twierdzi, że ludzie dzielą się na osiemdziesiąt kilka płci to jest to ofensywa przeciwko zdrowemu rozsądkowi i przeciwko oczywistości. Na poziomie komórki można już bez najmniejszego problemu stwierdzić czy jest to komórka kobiety czy mężczyzny. To jest różnica stworzona przez Boga!

– Decyzja, która zapadnie 13 października będzie dotyczyła również naszej wolności w sferze: słowa, sumienia i nauki – mówił Kaczyński. – Ta wolność w Zachodniej Europie jest ograniczana. Mamy do czynienia z wielkim atakiem na wolność. Niektórzy twierdzą, że wolność w gruncie rzeczy to jest tylko wyrażanie ich poglądów. Ten kto twierdzi coś innego, to albo posługuje się „mową nienawiści”, albo mówi rzeczy, które w żadnym wypadku nie mogą być tolerowane.

Jarosław Kaczyński deklarował, że jeżeli jego ugrupowanie utrzyma się przy władzy to wolność zostanie zachowana. – W ekonomii było bardzo różnie, w życiu społecznym było bardzo różnie, ale wolność odzyskaliśmy! – podsumował prezes PiS dorobek III RP.

Podziel się:

Ostatnio dodane: