Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska

Jarosław Kaczyński w Poznaniu. “Szkoła nie może być terenem eksperymentów społecznych”

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, pojawił się w Poznaniu. – Chcemy szkoły, która będzie uczyła, ale też wychowywała i przygotowywała do życia – mówił Kaczyński.

Prezes PiS pojawił się w stolicy Wielkopolski z powodu konwencji wyborczej tego ugrupowania. Po zwyczajowym powitaniu Kaczyński szybko skupił się na temacie, który jest obecnie poruszany przez wszystkich – edukacji. Z jednej strony narzekania samorządów z powodu rosnących wydatków i malejącej subwencji, a z drugiej widmo powtórki strajku belfrów, które ciągle wisi nad Polską. Edukacja w Polsce jest obecnie bardzo często poruszanym tematem. Kaczyński bezpośrednio nie odniósł się do zarzutów części samorządów. Zamiast tego wolał wyjaśnić, jaką szkołę chce stworzyć w Polsce.

– Mamy tutaj osoby, które są rodzicami. A przed nami rok szkolny – mówił Jarosław Kaczyński. – Jest to sprawa zawsze bardzo ważna, ale w tym okresie szczególnie ważna i stała się przedmiotem dyskusji. Jakiej szkoły chcemy? Chcemy szkoły, która będzie uczyła, ale też wychowywała i przygotowywała do życia, zarówno w sferze technicznej, jak i duchowej. Chcemy szkoły, która będzie służyła rozwojowi poszczególnych osób i obywateli. Chcemy szkoły, która będzie służyła Polsce! 

Jarosław Kaczyński kolejny też raz bronił publicznie tzw. tradycyjnego modelu rodziny. – Szkoła nie może być terenem eksperymentów społecznych, a tego rodzaju plany w naszym kraju istnieją. Szkoła nie może godzić w prawa rodziców do wychowania ich dzieci oraz podważać fundamentu rodziny i fundamentu, która stworzyła naszą cywilizację chrześcijańską. Cywilizację najbardziej życzliwą ze wszystkich cywilizacji w dziejach świata! Rządy Prawa i Sprawiedliwości będą gwarancją, że eksperymentów nie będzie!

Prezes PiSu kilka słów poświęcił też ekonomii i rozwojowi Polski. Tutaj jako największy sukces przedstawiony został projekt przyszłego budżetu, który nie zakłada deficytu (pierwszy raz w obecnym ustroju). – Realizowaliśmy, realizujemy i będzie realizować projekt rozwoju Polski. I to nie na kredyt – przekonywał Kaczyński.

– W czasie wyborów nie można być nadmiernie skromnym, a my udowodniliśmy, że potrafimy rządzić (…). Będziemy robić wszystko, żeby nasz kraj za cztery lata był lepszy niż dziś – podsumował prezes PiSu.

8
Dodaj komentarz

avatar
Hanna Łakoma
Hanna Łakoma

Po co tu?Był zaproszony??

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Szkoła powinna być dobrowolna . I płatna w zamian za zmniejszenie podatków. Państwo nie potrafi niczego zrobić dobrze i to rodzice powinni decydować gdzie i za ile posłać dziecko . Wolny rynek ! Dopóki beda na nią mieli wpływ politycy to nie będzie wybitnych uczniów.

Krzysztof Stobrawa
Krzysztof Stobrawa

ręce precz od naszych dzieci

Adam Felińczak
Adam Felińczak

Super fotka
Strach ma wielkie oczy

Ewa Bukowiak
Ewa Bukowiak

Ale przestraszony kaczorek