Jarocin: Zdemolowała trzy przystanki, by… rozładować stres

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszała 36-letnia kobieta, która zdemolowała trzy przystanki autobusowe, bo w ten sposób chciała odreagować stres. Straty, jakie poniósł zarządca obiektów, to blisko 9 tys. zł.

W miniony poniedziałek kryminalni z jarocińskiej komendy przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia dotyczące przystanków autobusowych na terenie gminy Kotlin. Jak się okazało, nieznana osoba podczas weekendu rozbiła dwanaście szyb w trzech wiatach przystanków znajdujących się w Woli Książęcej, Wysogotówku i Twardowie. Szkody, jakie wyniku tej demolki poniósł Urząd Gminy w Kotlinie, to blisko 9 tys. zł.

Śledczym wystarczyło zaledwie kilka godzin, by do komendy wrócić z osobą podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa. Okazała się nią 36-letnia kobieta, której policjanci przedstawili ostatecznie zarzuty uszkodzenia mienia. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Uszkodzenia szyb dokonała kopiąc w nie i uderzając pięściami.

Zdemolowane przystanki to efekt nadmiernej ilości alkoholu, jaki w tym dniu spożyła 36-latka, oraz chęci rozładowania złości.
– Złość i nadmiar alkoholu nie wróżą nic dobrego – podsumowują jarocińscy stróże prawa. – Grozi jej pobyt w więzieniu, w którym z pewnością będzie miała sporo czasu na naukę panowania nad emocjami.

A kara może wynieść nawet 5 lat pozbawienia wolności, bowiem tyle przewiduje kodeks karny za przestępstwo zniszczenia mienia.

KPP Jarocin, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: