wojewoda otwiera Klub Seniora 2 fot. WUW

Jarocin: Wojewoda otworzył uroczyście Klub Seniora

– Utworzenie klubu Senior plus w powiecie jarocińskim odpowiada na aktualne potrzeby seniorów żyjących w społeczności powiatu jarocińskiego – powiedział Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, podczas otwarcia.

Klub Senior plus został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspokajania potrzeb kulturalnych. W powiecie jarocińskim działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Klub funkcjonuje przy ul. Kościuszki 16 w budynku obok Jarocińskiego Ośrodka Kultury, więc propozycji dla seniorów nie brakuje. Trzeba ich jednak o tych propozycjach poinformować, a czasami zachęcić, by wzięli w nich udział. I temu celowi ma służyć Klub Seniora.

Będą tu się odbywały liczne spotkania, zajęcia z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego, informatyki, plastyki. Ponadto będą prowadzone zajęcia z muzykoterapii, biblioterapii ergoterapii i arteterapii. Będą również zajęcia z terapii reminiscencyjnej polegającej na przywoływaniu wspomnień z wcześniejszych okresów życia seniora przy użyciu różnego rodzaju bodźców.

Finansowanie zadania odbywa się w ramach rządowego programu Ministerstwo Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej Senior plus. W 2019 roku przeznaczono 149 499,00 zł na utworzenie Klubu Senior plus z 30 miejscami. W roku 2020 klub otrzyma 14 276,00 zł na funkcjonowanie.

WUW, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Brawo powiat.. I brawo marnotrawstwo
Brawo powiat.. I brawo marnotrawstwo

A czemu nikt nie wspomni że w tym samym budynku od paru lat, działa cieszący się ogromnym powodzeniem Senior+
Odbywają się tam identyczne zajęcia.. A nawet dużo więcej..
Kolejny bezsensowny wydatek, na coś co już jest.. Ale chyba komuś się zamarzyło położyć łapę na kasie.. Masakra.. Zamiast wesprzec i udoskonalić już istniejący… brawo!