policja mandaty fot. policja

Jarocin: W jeden dzień – dziewięć mandatów

Spacer w parku, impreza we czwórkę w zaparkowanym samochodzie i… drzemka w dwie osoby na łonie natury. Takie oto zachowania zaowocowały mandatami w Jarocinie.

Każdego dnia patrole policji sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do ściśle określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety osób, które świadomie narażają na zarażenie siebie inne osoby, wciąż nie brakuje. Tylko we wtorek, za łamanie przepisów, policjanci nałożyli mandaty na dziewięciu mieszkańców naszego powiatu.

Od 1 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia do wszystkich parków, zieleńców czy na skwery. We wtorek przepis ten złamały trzy osoby, które nie tylko przebywały na terenie Parku Miejskiego w Jarocinie, ale również nie widziały w tym nic złego. Na niezdyscyplinowanych mieszkańców naszej gminy policjanci nałożyli mandaty karne.

Kolejne mandaty otrzymała czwórka młodych mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, która postanowiła urządzić sobie spotkanie towarzyskie. Na jego miejsce wybrali sobie samochód zaparkowany na jednym z osiedli. Na ich twarzach malowało się ogromne zdziwienie, gdy do szyby zapukał umundurowany funkcjonariusz policji. Panowie, poza spotkaniem towarzyskim, nie mieli innego wytłumaczenia na zorganizowane przez siebie zgromadzenie.

Kilka godzin później mundurowi udali się na zieleniec w pobliżu jednego z marketów, gdzie zastali dwie śpiące na łonie natury osoby: pania i pana. Policjanci obudzili śpiących i wytłumaczyli im, że popełnili wykroczenie. Takie podjeście do sprawy nie bardzo się podobało obudzonym i wywiązała się dyskusja zakończona postępowaniem mandatowym za nieprzestrzeganie obowiązującej, dwumetrowej odległości.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia mają na celu zapobieganie rozwojowi epidemii koronawirusa. Tylko ich stosowanie oraz dbałość o higienę osobistą mogą pomóc nam w walce z wirusem. Niestety osób, które nadal albo nie robią sobie nic z zagrożenia, bądź celowo łamią przepisy – nie brakuje.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze