Jarocin: Pijany kierowca motoroweru. Miał 17 lat

Policja fot. Sławek Wąchała

Policja zatrzymała pijanego 17-latka, prowadzącego motorower. „Nie wiemy, czy to z czarnej rozpaczy czy też z wielkiej radości, ale z pewnością 17-letni mieszkaniec gminy Jarocin rok szkolny rozpoczął z wielkim przytupem” – podsumowali jarocińscy policjanci.

„Niesiony fantazją i promilami zapomniał, że wjeżdżając z ulicy podporządkowanej na rondo, na którym obowiązuje pierwszeństwo przejazdu, pierwszeństwo mają ci, którzy na rondzie się znajdują” – poinformowali policjanci z Jarocina, którzy zatrzymali 17-latka tuż za rondem.

Policjanci przeprowadzili szczegółową kontrolę tak kierowcy, jak pojazdu. I okazało się, że 17-latek nie ma uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdem mechanicznym, a nawet gdyby miał, to i tak nie miało to znaczenia w sytuacji, gdy alkomat wykazał u niego ponad 1,5 promila alkoholu.

Młody człowiek został przekazany rodzinie, a motorower trafił na policyjny parking. 17-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na 3 lata i 2 lata więzienia, a dodatkowo materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego, który rozpatrzy jego sprawę pod kątem demoralizacji, skoro prowadził pod wpływem alkoholu.

Śledczy będą też ustalać, w jaki sposób zdobył ten alkohol – bo zgodnie z prawem alkoholu przecież nieletnim sprzedawać nie wolno. Sprzedawca, który zostanie przyłapany na takim procederze, ryzykuje utratę koncesji, grzywnę, a nawet więzienie do 2 lat.

„Nie wiemy, czy to z czarnej rozpaczy czy też z wielkiej radości, ale z pewnością 17-letni mieszkaniec gminy Jarocin rok szkolny rozpoczął z wielkim przytupem” – podsumowali jarocińscy policjanci.