Jarocin fot. UMJarocin
Tak właśnie opisują mieszkańcy wygląd wody w korycie rzeczki Lipinki płynącej przez park miejski. Co prawda woda nie wydziela żadnego nieprzyjemnego zapachu, ale jest mętna, jasna i mieszkańcy obawiają się, czy nie doszło do skażenia rzeczki.

Sprawę opisuje portal jarocinska.pl, do którego dotarła zaniepokojona mieszkanka. Pierwszym podejrzanym było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, które akurat prowadzi prace ziemne w śródmieściu – jednak przedstawiciele firmy stanowczo stwierdzili, że niczego nie spuszczali do rzeczki w czasie prac.

Pracownicy jarocińskiego magistratu udali się na rekonesans w teren, by znaleźć źródło zanieczyszczenia i nie znaleźli żadnego nielegalnego odprowadzenia ścieków. Niestety, przyczyny zmiany koloru wody też nie znaleźli. Udało im się jedynie ustalić, że pojawia się ona w okolicach ronda przy ulicy Wrocławskiej i Węglowej.

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak przypuszcza, że brudna woda może mieć związek z budową separatora, jaka tam ostatnio miała miejsce, a ostatnie ulewne deszcze wypłukały zanieczyszczenia, nie ma jednak pewności, że tak właśnie jest. Władze Jarocina zamierzają jednak monitorować stan wody. Na szczęście wiadomo na pewno, że powodem zanieczyszczenia nie jest żadna toksyczna substancja chemiczna.

el