zatrzymany fot. policja Jarocin

Jarocin: Bójka z użyciem noża w centrum miasta

Ślady po uderzeniach, kopniakach i rany od noża – tak wyglądały obrażenia 21-letniego mężczyzny, który został napadnięty na jednej z ulic w centrum Jarocina.

Sytuacja wyglądała jak w filmie: 29 lipca, przed godziną 23.00, kilku mężczyzn podjechało samochodem do idącego samotnie 21-latka, wysiedli z auta i zaczęli go bić. Jeden z nich dwukrotnie ranił go nożem w plecy.

Napastnicy uciekli spłoszeni krzykami osób znajdujących się w pobliżu. Chwilę później o zdarzeniu poinformowana została policja.

21-letnia ofiara trafiła do szpitala. Śledczy natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób biorących udział w pobiciu mężczyzny. Kilka godzin później znali już nazwiska wszystkich sprawców, a zatrzymanie ich było tylko kwestią czasu.

31 lipca do policyjnego aresztu trafili dwaj napastnicy. Okazali się nimi mieszkańcy Jarocina w wieku 20 i 16 lat. Ostatni z napastników, również 20-letni jarocinianin, trafił w ręce kryminalnych 4 sierpnia.

Obaj 20-letni agresorzy usłyszeli zarzut udziału w pobiciu przy użyciu przez jednego ze sprawców noża, gdzie czynu tego dokonali publicznie z pobudek chuligańskich. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 16-latek, z uwagi na niepełnoletność, usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Wobec jednego z mężczyzn prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru.

Napastnik który został zatrzymany jako ostatni, podejrzany jest o to, że to właśnie on zadał ciosy nożem. W związku z powyższym, na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

KPP Jarocin, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze