sobota, 9 grudnia, 2023

Jarmark Świąteczny na Targach. Co na nim znajdziemy?

Lodowisko pod chmurką, młyńskie koło – największe w mieście – i koncert Grzegorza Hyżego na rozpoczęcie. Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają w weekend 18-19 listopada na otwarcie Jarmarku Świątecznego na Targach. Jakie szykują się tam atrakcje?

Jarmark odbywa się na placu Powszechnej Wystawy Krajowej – jego bramy zostaną otwarte 18 listopada o godzinie 11.00, a na weekend otwarcia zaplanowano liczne atrakcje dla całych rodzin.

– W sobotnie południe znana i lubiana Bajanka zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać im piękną bajkę – informuje Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP. – O 15.00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach organizowanego konkursu “Muzyka na jarmarku” – na świątecznej scenie wystąpi zespół EMCE ONE, rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O 17.00 teren jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która zagra na swoich hawajskich gitarach, robiąc dużo pozytywnego hałasu!

W niedzielę 19 listopada od godziny 13.00 do wspólnych pląsów i śpiewów zaprosi najmłodszych poznaniaków sam Wujek Ogórek – i warto dodać, że spotkania z nim będą się odbywać w każdą niedziele do zakończenia jarmarku. O godzinie 17.00 rozpocznie się ceremonia otwarcia jarmarku, a po niej na scenie wystąpi gwiazda, którą jest Grzegorz Hyży, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów, podczas koncertu zagra swoje najpopularniejsze utwory, między innymi “Król nocy”, “O Pani!”, “Na chwilę” czy “Wstaję”. Koncert będzie bezpłatny dla wszystkich gości jarmarku.

Koncertów na żywo będzie oczywiście więcej – można je znaleźć na stronie jarmarku i jego profilu na Facebooku. Stałe atrakcje to domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, lodowisko, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, młyńskie koło, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami. Będą też oczywiście stragany z prezentami i rękodziełem oraz bogata oferta gastronomiczna. Warto dodać, że po sąsiedzku w pawilonie nr 2 MTP znajduje się Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat na mnóstwo świątecznych atrakcji.

Jarmark Świąteczny na Targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku, a także w niedziele w godzinach 11.00-21.00. Natomiast w piątki i soboty będzie czynny w godzinach 11.00-22.00. Wejście i wjazd na parking od strony ul. Głogowskiej.

Źródło: MTP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoJarmark Świąteczny na Targach. Co na nim znajdziemy?