Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Jan Maria Rokita Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Internauci protestują

To propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który uznał polityka za dobrego, choć nietypowego kandydata. I niemal natychmiast wywołała mnóstwo komentarzy. Nie zawsze pozytywnych.

Prezydent rzucił pomysł podczas wywiadu dla Interii.pl, chociaż, jak podkreślił, wskazywanie kandydata na RPO nie leży w jego kompetencjach. To posłowie za zgodą Senatu powinni wybrać RPO spośród zgłoszonych kandydatów. Kadencja dotychczasowego rzecznika, Adama Bodnara, już się zakończyła na początku września ubiegłego roku i posłowie dwukrotnie próbowali wybrać jego następcę, ale bez efektu. Jedyna kandydatka jak dotąd była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – ale ponieważ jej kandydaturę popiera PO i Lewica – nie poparł jej PiS i dwukrotnie przepadła w głosowaniu.

Obecnie, jak informuje Onet.pl, kandydatami są Robert Gwiazdowski (PSL i Konfederacja), Piotr Wawrzyk (PiS) i po raz kolejny mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. Do tego doszła dość nieoczekiwana propozycja prezydenta Dudy Jana Marii Rokity, którą poparłaby Solidarna Polska, jak oświadczyli politycy partii w mediach społecznościowych.

Jednak nie wszystkim pomysł prezydenta się spodobał, czego efektem była ożywiona dyskusja na prezydenckim Twitterze. Jedna ze zwolenniczek prezydenta Dudy, Irena Szafrańska, napisała do prezydenta: „Czcigodny Prezydencie, nie po to dwukrotnie angażowałam się w Pańską kampanię wyborczą, by słuchać z Pańskich ust rzeczy, które mi podniosły ciśnienie. Z całym dla Pana szacunkiem ale JM Rokita budzi taką sympatię jak Adam Bodnar”.

Andrzej Duda odpowiedział na to: „Szanowna Pani Ireno! Proszę wziąć tabletkę »na ciśnienie« i zapiąć pasy” – napisał. – „Nikt nie obiecywał, że to będzie przejazd bryczką po Lublinie. Serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnego Święta Trzech Króli”.

Jednak internautka nie skorzystała z prezydenckiej rady.
„Czcigodny Panie Prezydencie. Nie mogę zastosować się tym razem do Pańskiej prośby choć w każdych okolicznościach byłaby dla mnie rozkazem, gdyż cierpię na niedociśnienie” – odpisała. – „Z wyrazami szacunku należnego głowie państwa”.

0 0 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze