Jakub B, syn szefa NIK, zatrzymany przez CBA

CBA dokonało zatrzymania około południa, a teraz trwa przeszukanie samochodu oraz pokoju hotelowego, w którym mieszkał zatrzymany.

Jak podaje Onet.pl. zatrzymanie Jakuba B. poprzedziły rewizje w mieszkaniach jego ojca i siostry. Pełnomocnik Mariana Banasia uważa, że mieszkania te są chronione immunitetem i czynności CBA są nielegalne.

Rewizje i zatrzymania są związane ze śledztwem dotyczącym podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia. Do prokuratury wpłynęły trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i na tej podstawie wszczęła dochodzenie. Zawiadomienia wysłała grupa posłów opozycji, m.in. poseł Jan Grabiec (KO), Generalny Inspektor Informacji Finansowej oraz CBA, które przeprowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia.

Marian Banaś obecnie jest szefem Najwyższej Izby Kontroli, w ubiegłym roku został wybrany na 6-letnią kadencję. Z tytułu funkcji przysługuje mu immunitet. Wcześniej był ministrem i wiceministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej.

Onet.pl, el